fbpx

"Każdy rząd pozbawiony krytyki jest skazany na popełnianie błędów"

6.1 C
Warszawa
poniedziałek, 4 marca, 2024

"Każdy rząd pozbawiony krytyki jest skazany na popełnianie błędów"

Błaszczak: trzeci wojskowy samolot wyleciał do Izraela, żeby pomóc w ewakuacji Polaków

Warto przeczytać

Trzeci wojskowy samolot wyleciał z Warszawy do Izraela, żeby pomóc w ewakuacji Polaków do kraju; na pokładzie są także wojskowi medycy – poinformował w niedzielę w mediach społecznościowych minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak.

“Trzeci wojskowy samolot Boeing wyleciał właśnie z Warszawy do Izraela, żeby pomóc w ewakuacji Polaków do kraju. Na pokładzie są także wojskowi medycy” – napisał na platformie X (dawny Twitter) szef MON Mariusz Błaszczak.

W niedzielę po południu Centrum Operacyjne MON informowało, że dwa samoloty wojskowe C-130 Hercules wystartowały z Polski do Izraela. Ewakuowani Polacy mają wrócić do kraju w poniedziałek nad ranem. Jak wskazało MON, priorytetową ewakuacją ma zostać objęta wycieczka ze szkoły muzycznej w Chełmie. “Dzieci i opiekunowie czekają na ewakuację na lotnisku w Tel Awiwie. Grupa liczy około 10 osób, zostaną objęci ewakuacją priorytetową” – podkreślono. MON podkreśliło, że w razie potrzeby w gotowości są już kolejne samoloty ewakuacyjne.

Wcześniej w niedzielę Błaszczak poinformował, że trwają też rozmowy z Grecją na temat ewentualnego “ustanowienia mostu ewakuacyjnego”. “Jeśli będzie taka konieczność, to Herculesy mogą zabierać turystów polskich z Izraela do Grecji, a z Grecji CASY – do Polski”. Jak mówił, obecnie na ewakuację z Izraela oczekuje około 200 osobowa grupa Polaków.

“Jesteśmy przygotowani do tego, żeby szybko i sprawnie zapewnić powrót do domu polskich turystów, którzy obecnie przebywają w Izraelu” – zapewnił szef MON. (PAP)

Więcej artykułów

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz komentarz!
Wpisz imię

Najnowsze artykuły