fbpx

"Każdy rząd pozbawiony krytyki jest skazany na popełnianie błędów"

4.7 C
Warszawa
poniedziałek, 4 marca, 2024

"Każdy rząd pozbawiony krytyki jest skazany na popełnianie błędów"

UE/ Szef Rady Europejskiej Michel: unijni przywódcy chcą za wszelką cenę zapobiec dalszemu rozszerzaniu się konfliktu na Bliskim Wschodzie

Warto przeczytać

Szefowie państw i rządów Unii Europejskiej chcą za wszelką cenę uniknąć eskalacji na Bliskim Wschodzie w związku z atakiem Hamasu na Izrael – powiedział we wtorek na konferencji prasowej w Brukseli przewodniczący Rady Europejskiej Charles Michel po zakończeniu nadzwyczajnego spotkania unijnych przywódców, które odbyło się w formie wideokonferencji.

“Musimy kierować się w naszych działaniach dwiema zasadami: jednością i konsekwencją” – powiedział Michel.

“To kwestia zapobieżenia regionalnej eskalacji za wszelką cenę. Taka eskalacja byłaby również ogromnym wyzwaniem dla Europy – zwłaszcza w czasie, gdy na Ukrainie szaleje inna wojna” – dodał apelując także o bezwarunkowe uwolnienie wszystkich zakładników, znajdujących się w rękach Hamasu.

Michel opowiedział się również za dalszym rozszerzaniem współpracy między służbami bezpieczeństwa w UE w celu zmniejszenia ryzyka, wynikającego z konfliktu na Bliskim Wschodzie.

Przewodnicząca Komisji Europejskiej Ursula von der Leyen na tej samej konferencji prasowej podkreśliła, że “nie ma sprzeczności między solidarnością z Izraelem i działaniami na rzecz potrzeb humanitarnych Palestyńczyków”. (PAP)

asc/ zm/

Więcej artykułów

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz komentarz!
Wpisz imię

Najnowsze artykuły