fbpx

"Każdy rząd pozbawiony krytyki jest skazany na popełnianie błędów"

6.1 C
Warszawa
poniedziałek, 4 marca, 2024

"Każdy rząd pozbawiony krytyki jest skazany na popełnianie błędów"

Izrael/ Armia: 100 tysięcy Palestyńczyków uciekło na południe Strefy Gazy w ostatnich dwóch dniach

Warto przeczytać

Ponad 100 tysięcy Palestyńczyków uciekło na południe Strefy Gazy w ostatnich dwóch dniach, w trakcie których armia izraelska prowadziła zaawansowane operacje w mieście Gaza – powiedział w piątek rzecznik sił zbrojnych Izraela Daniel Hagari.

Hagari zapewnił, że nadal trwają wysiłki na rzecz uwolnienia zakładników uprowadzonych przez Hamas, ale są one “skomplikowane” i “wymagają czasu”.

Na południe Strefy Gazy przemieściły się setki tysięcy palestyńskich mieszkańców tego terytorium po pierwszych wezwaniach Izraela do ewakuacji. Południe jest jednak również ostrzeliwane przez siły izraelskie i nigdzie w Strefie Gazy nie jest bezpiecznie – zaznaczały media światowe.

Izraelskie siły zbrojne w niedzielę dotarły w Strefie Gazy do wybrzeża Morza Śródziemnego i odcięły północną część Strefy Gazy wraz z jej stolicą od reszty terytorium. Armia zapewniała przy tym, że podczas trwających ataków przeciwko Hamasowi utrzymuje korytarze humanitarne, by umożliwić ludności cywilnej ewakuację na południe. (PAP)

awl/ mms/

Więcej artykułów

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz komentarz!
Wpisz imię

Najnowsze artykuły