fbpx

"Każdy rząd pozbawiony krytyki jest skazany na popełnianie błędów"

4.7 C
Warszawa
poniedziałek, 4 marca, 2024

"Każdy rząd pozbawiony krytyki jest skazany na popełnianie błędów"

Turcja/ Media: rodziny zakładników Hamasu prosiły o pomoc prezydenta Erdogana

Warto przeczytać

Rodzice zakładników porwanych 7 października przez Hamas zwrócili się z prośbą o pomoc w ich uwolnieniu do prezydenta Turcji Recepa Tayyipa Erdogana – podała w piątek telewizja CNN Turk.

Opublikowany w piątek list skierowano do tureckiego prezydenta 3 listopada; napisali go rodzice porwanych przez Hamas 23-letniej Romi i 21-letniego Omera.

“My, członkowie rodzin uprowadzonych Izraelczyków, którzy od 7 października są przetrzymywani przez Hamas jako zakładnicy, piszemy z prośbą o pomoc w związku z ich tragedią” – napisano.

“Jako przywódca jednego z wielkich mocarstw w regionie, mającego ogromne wpływy na Bliskim Wschodzie, w świecie muzułmańskim i poza nim, wierzymy, że zajmuje pan wyjątkową pozycję, która może okazać się niezastąpioną pomocą w tej sprawie” – zwrócili się do Erdogana Izraelczycy.

Rodzice zaapelowali “by zrobił wszystko, co w jego mocy, aby uzyskać od zakładników znak życia, bezzwłocznie zaspokoić ich potrzeby medyczne i doprowadzić do ich uwolnienia”.

Na początku listopada Erdogan oświadczył, że aby Ankara zainterweniowała w celu rozwiązania kryzysu z zakładnikami, Izrael powinien zobowiązać się do uwolnienia w odpowiedzi więzionych Palestyńczyków. Zapewnił, że Hamas nadal wyraża chęć uwolnienia cywilów.

W środę prezydent Turcji Recep Tayyip Erdogan nazwał Izrael “państwem terrorystycznym”, zaostrzając retorykę po początkowych ofertach mediacji pomiędzy Izraelem i Hamasem. W swoich wcześniejszych przemówieniach dotyczących wojny w Strefie Gazy przywódca oskarżał Zachód o doprowadzenie do katastrofy na palestyńskim obszarze kontrolowanym przez Hamas – organizację nie uznawaną w Turcji za terrorystyczną. (PAP)

jbw/ sp/

Więcej artykułów

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz komentarz!
Wpisz imię

Najnowsze artykuły