fbpx

"Każdy rząd pozbawiony krytyki jest skazany na popełnianie błędów"

16.1 C
Warszawa
wtorek, 27 lutego, 2024

"Każdy rząd pozbawiony krytyki jest skazany na popełnianie błędów"

Egipt/ Szefowa KE: sprzeciwiamy się przymusowemu przesiedlaniu Palestyńczyków

Warto przeczytać

Sprzeciwiamy się przymusowemu przesiedlaniu Palestyńczyków – napisała w sobotę na platformie X przewodnicząca Komisji Europejskiej Ursula von der Leyen po spotkaniu z prezydentem Egiptu Abdelem Fatahem el-Sisim w Kairze.

Szefowa KE oświadczyła, że omówiła z Sisim „trwający kryzys humanitarny” w Strefie Gazy i podziękowała Egiptowi za „kluczową rolę” w dostarczaniu pomocy humanitarnej dla Palestyńczyków.

„Zgadzamy się co do zasady na nieprowadzenie przymusowych przesiedleń Palestyńczyków oraz co do politycznego horyzontu opartego o rozwiązanie dwupaństwowe” – napisała von der Leyen, odnosząc się do koncepcji utworzenia niepodległego państwa palestyńskiego obok Izraela.

Później szefowa KE odwiedziła egipską stronę przejścia granicznego ze Strefą Gazy w Rafahu, gdzie spotkała się z przedstawicielami Egipskiego Czerwonego Półksiężyca. Na platformie X oceniła, że do strefy powinno trafiać więcej pomocy humanitarnej. Podkreśliła, że Europa jest największym dawcą takiej pomocy dla Palestyńczyków.(PAP)

anb/ adj/

Więcej artykułów

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz komentarz!
Wpisz imię

Najnowsze artykuły