fbpx

"Każdy rząd pozbawiony krytyki jest skazany na popełnianie błędów"

16.2 C
Warszawa
niedziela, 26 maja, 2024

"Każdy rząd pozbawiony krytyki jest skazany na popełnianie błędów"

RADMOR wyposaży Wojsko Polskie

Agencja Uzbrojenia Ministerstwa Obrony Narodowej podpisała z wchodzącą w skład GRUPY WB spółką RADMOR umowę na dostawy definiowalnych programowo radiostacji, wraz z osprzętem towarzyszącym. Zamówienie obejmuje urządzenia przeznaczone do montowania na platformach mobilnych.

Warto przeczytać

Umowa przewiduje dostarczenie przez producenta kilkuset radiostacji przeznaczonych do nawiązywania łączności radiowej i przesyłania danych na szczeblu taktycznym. Zamówienie obejmuje urządzenia programowalne, wraz z niezbędnym wyposażeniem przeznaczonym do montażu na platformach mobilnych.

Zamówione radiostacje charakteryzuje pełna zgodność z urządzeniami obecnie używanymi w Siłach Zbrojnych RP. Dzięki temu gwarantują zapewnienie łączności dla kołowych transporterów opancerzonych 4×4 pozostających na wyposażeniu pododdziałów Wojska Polskiego.

Spółka RADMOR z Gdyni to najstarszy, a jednocześnie największy w Polsce producent radiostacji taktycznych używanych w Siłach Zbrojnych RP. Uczestniczy w wielu międzynarodowych programach badawczo-rozwojowych oraz (o czym pisaliśmy wcześniej) tworzy własne, zaawansowane systemy łączności wojskowej, a wśród nich COMP@N i GUARANA.

Na przestrzeni minionego trzydziestolecia gdyńska spółka wyprodukowała łącznie kilkadziesiąt tysięcy urządzeń łączności radiowej, w większości dostarczonych do Wojska Polskiego: różnego typu radiostacji; osobistych, doręcznych, plecakowych i pojazdowych oraz innego specjalistycznego sprzętu.

Aktualnie realizowane zamówienie stanowi widomy dowód zaufania, jakie Siły Zbrojne RP pokładają w kompetencjach, jakości, zdolnościach produkcyjnych oraz terminowości dostaw realizowanych przez spółkę RADMOR. Dzięki temu istnieją możliwości zapewnienia atrakcyjnej pracy kilkuset osobom w krajowym przemyśle obronnym.

RADMOR jest największym polskim producentem wojskowych systemów łączności radiowej. Przedsiębiorstwo stanowi centrum technologiczne GRUPY WB w dziedzinie radiokomunikacji militarnej. Spółka aktywnie uczestniczy w europejskich programach badawczych wyznaczających nowe standardy z zakresu łączności.

GRUPA WB jest zatrudniającym ponad dwa tysiące osób polskim producentem zaawansowanych systemów elektronicznych i informatycznych dla obronności i bezpieczeństwa publicznego, którego udziałowcem jest Polski Fundusz Rozwoju. Przedsiębiorstwo działa globalnie na rynku łączności, zarządzania kryzysowego, bezpieczeństwa publicznego, transportu, energetyki, elektromobilności i obronności.

SourceGrupa WB

Więcej artykułów

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz komentarz!
Wpisz imię

Najnowsze artykuły