fbpx

"Każdy rząd pozbawiony krytyki jest skazany na popełnianie błędów"

4.7 C
Warszawa
poniedziałek, 4 marca, 2024

"Każdy rząd pozbawiony krytyki jest skazany na popełnianie błędów"

Palestyńskie władze: na Zachodnim Brzegu Jordanu izraelskie wojsko zabiło co najmniej dwóch Palestyńczyków

Warto przeczytać

Dwóch Palestyńczyków zginęło, a siedmiu zostało rannych w sobotę w wyniku ataku sił izraelskich w mieście Dżanin na Zachodnim Brzegu Jordanu – podało palestyńskie ministerstwo zdrowia. Informacja pojawiła się w czasie zawieszenia broni w Strefie Gazy.

Dwóch spośród rannych jest w stanie krytycznym – ogłosił resort zdrowia, cytowany przez agencję Reutera.

Według palestyńskiej agencji prasowej WAFA wojska izraelskie przeprowadziły szturm na miasto Dżanin w sobotę wczesnym wieczorem „z kilku kierunków, wystrzeliwując pociski oraz otaczając rządowe szpitale i siedzibę Towarzystwa Czerwonego Półksiężyca”.

Informacja o kolejnych ofiarach śmiertelnych na Zachodnim Brzegu Jordanu została ogłoszona w czasie pierwszego zawieszenia broni w trwającej od 7 października wojnie Izraela z Hamasem w kontrolowanej przez tę organizację Strefie Gazy.

Od wybuchu wojny izraelskie wojsko zintensyfikowało nocne przeszukania i zatrzymania na okupowanym Zachodnim Brzegu Jordanu. Od tego czasu zginęło tam około 200 Palestyńczyków – wynika z danych ONZ. Dyplomaci krajów arabskich obawiają się, że na tym terytorium dojdzie do wybuchu przemocy na dużą skalę.(PAP)

anb/ adj/

Więcej artykułów

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz komentarz!
Wpisz imię

Najnowsze artykuły