fbpx

"Każdy rząd pozbawiony krytyki jest skazany na popełnianie błędów"

4.7 C
Warszawa
poniedziałek, 4 marca, 2024

"Każdy rząd pozbawiony krytyki jest skazany na popełnianie błędów"

USA/ Departament Stanu wzywa Koreę Płn. do zaprzestania działań “destabilizujących”

Warto przeczytać

Departament Stanu USA wezwał w piątek Koreę Północną do zaprzestania “destabilizujących” działań i wznowienia kroków dyplomatycznych. Waszyngton ustosunkował się w ten sposób do wystrzelania przez Pjongjang ponad 200 pocisków artyleryjskich w stronę wysp, należących do Korei Południowej.

“Wzywamy Koreańską Republikę Ludowo-Demokratyczną do powstrzymania się od dalszych prowokacji, działań destabilizujących i do wznowienia dyplomacji” – zaapelował rzecznik amerykańskiego Departamentu Stanu Matthew Miller.

“W szczególności wzywamy KRLD do zaangażowania się w merytoryczne dyskusje w celu określenia sposobów zarządzania ryzykiem militarnym i zapewnienia trwałego pokoju na Półwyspie Koreańskim” – dodał.

Miller podkreślił, że Stany Zjednoczone nie mają wrogich zamiarów wobec Korei Północnej.

Pjongjang po wystrzeleniu pocisków oświadczył, że była to “naturalna reakcja i środek zaradczy” na ćwiczenia wojskowe, prowadzone przez Seul.

Północnokoreański ostrzał trwał około dwóch godzin w piątek przed południem czasu lokalnego. Żaden z pocisków nie wylądował na terytorium Korei Płd., nie odnotowano strat i ofiar, ale mieszkańcom wysp Yeonpyeong i Baengnyeong armia południowokoreańska poleciła udać się do schronów. (PAP)

zm/ ap/

Więcej artykułów

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz komentarz!
Wpisz imię

Najnowsze artykuły