fbpx

"Każdy rząd pozbawiony krytyki jest skazany na popełnianie błędów"

8.2 C
Warszawa
poniedziałek, 15 kwietnia, 2024

"Każdy rząd pozbawiony krytyki jest skazany na popełnianie błędów"

Francja/ Pierwsza od półtora roku rozmowa ministra obrony z rosyjskim odpowiednikiem (akt.)

Warto przeczytać

Minister obrony Francji Sebastien Lecornu przeprowadził w środę rozmowę telefoniczną z ministrem obrony Rosji Siergiejem Szojgu, podczas której ponownie potępił agresywną wojnę Rosji przeciw Ukrainie – podało biuro Lecornu w oświadczeniu.

Była to pierwsza rozmowa między dwoma ministrami od października 2022 r. – poinformował rzecznik resortu obrony w Paryżu.

Lecornu przekazał również w imieniu Francji wyrazy solidarności z ofiarami marcowego zamachu terrorystycznego pod Moskwą, w którym zginęły 144 osoby.

Rosyjski dyktator Władimir Putin oznajmił, że zamach został przeprowadzony przez islamistów, dał jednak do zrozumienia, że jakąś rolę mogła w nim odegrać Ukraina. Kijów temu zaprzeczył.

Ministerstwo obrony Rosji w wydanym po rozmowie komunikacie poinformowało, że rozmowy z ministrem obrony Francji pokazują gotowość do dialogu. Stwierdziło również, że jakikolwiek pomysł zorganizowania spotkania w sprawie Ukrainy w Szwajcarii bez udziału Rosji jest „bezcelowy”.

W oświadczeniu podkreślono twierdzenie Szojgu, iż jakakolwiek „praktyczna realizacja” sugestii francuskiego prezydenta Emmanuela Macrona dotyczącej wysłania wojsk francuskich do Ukrainy „stworzyłaby problemy dla Francji”.(PAP)

mw/ akl/wr/

Więcej artykułów

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz komentarz!
Wpisz imię

Najnowsze artykuły