fbpx

"Każdy rząd pozbawiony krytyki jest skazany na popełnianie błędów"

27.6 C
Warszawa
poniedziałek, 22 lipca, 2024

"Każdy rząd pozbawiony krytyki jest skazany na popełnianie błędów"

Socjaliści tracą poparcie przed czerwcowymi wyborami

Protesty rolników, migranci oblegający granice. Tak wygląda przedwyborcza Europa. Czerwiec tuż, tuż, a sondaże wskazują na znaczny spadek lewicy jako całości – pisze „La Gaceta”.

Warto przeczytać

Wspierany przez partie lewicowe Zielony Pakt i Agenda 2030 są od miesięcy oprotestowywane przez rolników i hodowców zwierząt, którzy wychodzą na ulice całego Kontynentu. Niekontrolowany napływ imigrantów, z którymi nie radzą sobie poszczególne rządy, budzi coraz większe obawy mieszkańców Europy o ich przyszłość i tożsamość. To wszystko sprawia, że wyborcy coraz bardziej sympatyzują z prawicą.

Lewica traci

Sondaże przedwyborcze wskazują na znaczny spadek poparcia dla lewicy. Jeśli chodzi o liczbę mandatów, w porównaniu z wynikami z 2019 r. Socjaliści (137-140) straciliby 25 według marcowego sondażu Europe Elects lub 28 według szacunków Politico. EPL, która wygrałaby wybory, straciłaby od jednego do czterech (178-181), a Liberałowie (Renew) straciliby odpowiednio 26 i 27 (81-82).

Konserwatywni zyskują

Partie, które deklarują silny patriotyzm, opowiadające się za Europą suwerennych narodów współpracujących na rzecz wolności, odnotowały silny wzrost w sondażach. Grupa Europejskich Konserwatystów i Reformatorów (ECR), do której należą między innymi VOX, Fratelli d’Italia oraz Prawo i Sprawiedliwość, zdobyłaby 83 posłów do PE (o 21 więcej niż ma obecnie) według Europe Elects i 79 według Politico. To największy wzrost.

Przeczytaj także:

ID, grupa Lega we Włoszech, AfD i grupa Marine Le Pen, która głosuje tak samo jak ECR w kwestiach takich jak obrona granic lub przeciwko rujnującym przepisom klimatycznym, uzyskałaby 19 mandatów więcej (do 92) lub 12 więcej (do 85). Niezrzeszeni (NI) zmniejszyliby swoją siłę o 13 lub 12 mandatów (do 44-45).

SourceLa Gaceta

Więcej artykułów

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz komentarz!
Wpisz imię

Najnowsze artykuły