fbpx

"Każdy rząd pozbawiony krytyki jest skazany na popełnianie błędów"

24.8 C
Warszawa
poniedziałek, 22 lipca, 2024

"Każdy rząd pozbawiony krytyki jest skazany na popełnianie błędów"

Sánchez nie odda władzy?

Pedro Sánchez twierdzi, że nadal będzie pełnił funkcję szefa rządu. Przywłaszczył sobie przewodnictwo rządowi, feminizm, demokrację i jej regenerację – pisze „La Razón”.

Warto przeczytać

„Demokracja to ja” – uważa Pedro Sánchez. Jesteśmy świadkami jednej z największych manipulacji propagandowych w historii Hiszpanii – twierdzi „La Razón”. Premier Hiszpanii oszukał opozycję i przeciwników. Postanowił zregenerować demokrację, ale co to znaczy? Jego apel do społeczeństwa o kontrolę sądownictwa i ograniczenie niezależności mediów można uznać za bardzo niepokojący.

Sánchez uosabia populizm i instytucjonalną lewicę

Można mówić o bardzo populistycznym zwrocie, „o kulcie przywódcy typowym dla peronizmu, castroizmu czy kirchneryzmu”. Przyjęty został niepokojący kierunek, gdy wezwano społeczeństwo do mobilizacji. W efekcie chodzi o kontrolę przeciwników.

Wszystko, co robi Sánchez, jest działaniem propagandowym nastawionym na katalońskie i europejskie wybory. Aby mieć szansę w wyborach europejskich, spolaryzował i skonsolidował silniejszy front ludowy.  

Jednak w rzeczywistości grupa działająca na rzecz jego wygranej składa się jedynie z 12 tys. osób, które zgromadziły się w siedzibie Ferraz. Zaledwie 4 tys. wzięły udział w niedzielnej demonstracji. Trzeba jednak pamiętać o dziennikarzach i mediach, którzy postanowili być rzecznikami Sáncheza, przyjmując postawę partyjną i zapominając o swojej funkcji społecznej.

Przeczytaj także:

PSOE zniknęła, by ustąpić miejsca ruchowi populistycznemu i kultowi przywódcy. Najbliższy czas pokaże, czy wszystkie działania propagandowe sprawdzą się w wyborach w Katalonii i europejskich.

SourceLa Razón

Więcej artykułów

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz komentarz!
Wpisz imię

Najnowsze artykuły