fbpx

"Każdy rząd pozbawiony krytyki jest skazany na popełnianie błędów"

20.7 C
Warszawa
czwartek, 18 lipca, 2024

"Każdy rząd pozbawiony krytyki jest skazany na popełnianie błędów"

Szef MSZ w WB Electronics

Delegacja Ministerstwa Spraw Zagranicznych z ministrem Radosławem Sikorskim na czele odwiedziła główną spółkę GRUPY WB. Podczas wizyty w Ożarowie Mazowieckim przedyskutowano zagadnienia budowy systemu bezpieczeństwa regionu, wsparcia działań eksportowych i współpracy przemysłowej, w tym udziału we wspólnych projektach w ramach Unii Europejskiej.

Warto przeczytać

29 maja delegacja Ministerstwa Spraw Zagranicznych, której przewodził minister Radosław Sikorski, odwiedziła spółkę WB Electronics. Goście mieli okazję zobaczyć najnowsze rozwiązania GRUPY WB, w tym systemy bezzałogowe i zapoznać się z szeroką ofertą wyrobów opracowanych dla bezpieczeństwa Polski.

Ministerstwo Spraw Zagranicznych odgrywa ogromną rolę we wsparciu eksportu polskiego przemysłu. Polska dysponuje zaawansowanymi technicznie wyrobami wojskowymi, sprawdzonymi i docenionymi przez użytkowników w najtrudniejszych warunkach wojennych. We współpracy z Ministerstwem Spraw Zagranicznych rozwiązania te powinny być elementem polskiej oferty dla państw regionu.

„Widzimy ogromną rolę Ministerstwa Spraw Zagranicznych, na czele z panem ministrem Radosławem Sikorskim, w budowaniu systemu bezpieczeństwa naszego regionu oraz we wspieraniu działań eksportowych spółek GRUPY WB” – powiedział Piotr Wojciechowski, prezes GRUPY WB podczas spotkania.

W dyskusji z przedstawicielami Ministerstwa Spraw Zagranicznych zwracano uwagę na przodującą pozycję Polski, która jest największym państwem regionu. Stale zwiększa potencjał swoich sił zbrojnych. Polska dysponuje nie tylko dużymi zdolnościami produkcyjnymi, ale i jest w wielu branżach liderem technologii. Promocja sprawdzonych wyrobów przekłada się na wzrost krajowego potencjału.

„Wizyta przedstawicieli polskiej dyplomacji jest dla nas sygnałem, że Ministerstwo Spraw Zagranicznych będzie aktywnie wspierało działania mające na celu zacieśnienie więzi współpracy przemysłowej między głównymi podmiotami z naszego regionu. Żyjemy w czasie zagrożenia, istotne stało się budowanie wspólnego potencjału przemysłowego, kooperacja dla bezpieczeństwa” – dodał Piotr Wojciechowski.

Konflikt za wschodnią granicą pokazał, jaką zaletą dla bezpieczeństwa regionu może być unifikacja sprzętu wojskowego i stworzenie wspólnych centrów szkoleniowych. Znacząco przyśpiesza to dostawy wyrobów i skraca czas wymagany do przygotowania użytkowników do obsługi zaawansowanych systemów. Potwierdzają to dostawy Ukrainie rozwiązań wcześniej wprowadzonych i znanych już żołnierzom.

„Ministerstwo Spraw Zagranicznych ma szerokie spojrzenie na kwestie bezpieczeństwa regionu. Wspólnym celem dyplomacji i polskiego przemysłu jest wsparcie państw najbardziej obecnie zagrożonych. Więzi zawiązane w czasie najtrudniejszym są zwykle silne i trwają wiele lat” – przekazał prezes GRUPY WB.

Ministerstwo Spraw Zagranicznych pomaga w budowie powiązań i bazy przemysłowej regionu. Staje się wielkim wsparciem przy realizacji wspólnych projektów w ramach Unii Europejskiej. Aktywne działanie polskiej dyplomacji jest nieodzowne do odniesienia sukcesu przy występowaniu o przyznanie funduszy europejskich dla rozbudowy nowoczesnego potencjału wytwórczego w branży obronnej.


GRUPA WB jest zatrudniającym dwa tysiące pracowników polskim producentem nowoczesnych rozwiązań technicznych. Podmiot, którego udziałowcem jest Polski Fundusz Rozwoju, działa globalnie na rynku systemów łączności, zarządzania kryzysowego, bezpieczeństwa publicznego, transportu, energoelektroniki i obronności. Jest jednym z największych na świecie producentów systemów bezzałogowych.

SourceGrupa WB

Więcej artykułów

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz komentarz!
Wpisz imię

Najnowsze artykuły