fbpx

"Każdy rząd pozbawiony krytyki jest skazany na popełnianie błędów"

27.2 C
Warszawa
środa, 17 lipca, 2024

"Każdy rząd pozbawiony krytyki jest skazany na popełnianie błędów"

Bogata oferta grupy WB na targach w Paryżu

GRUPA WB bierze udział w największych europejskich targach obronnych Eurosatory. W stolicy Francji prezentuje elementy systemu rozpoznawczo-uderzeniowego W2MPIR, najnowsze rozwiązania z zakresu łączności wojskowej oraz system sztucznej inteligencji EYEQ.

Warto przeczytać

Eurosatory stanowi ważne wydarzenie w branży obronnej. Odbywa się co dwa lata w Paryżu. Tegoroczna impreza zainaugurowana 17 czerwca potrwa cały tydzień – od 17 do 21 czerwca. Pawilon GRUPY WB można odwiedzić w jego stałym miejscu, w hali 5A D365.

Wielozadaniowy, Wielowarstwowy Misyjny Powietrzny Inteligentny Rój (W2MPIR) jest opracowanym przez polskich inżynierów rozwiązaniem, integrującym w ramach jednego ekosystemu systemy zarządzania walką, systemy bezzałogowe, systemy łączności wojskowej i systemy sztucznej inteligencji produkowane przez GRUPĘ WB.

System rozpoznawczo-uderzeniowy został zamówiony przez Siły Zbrojne RP. Wojska Rakietowe i Artyleria zaufały sprawdzonemu dostawcy i pod koniec 2023 roku odebrały pierwsze moduły ogniowe GLADIUS. System umożliwia obserwację terenu, lokalizację, identyfikację i analizę obiektów wspieraną sztuczną inteligencją oraz zdolność natychmiastowego niszczenia kluczowych celów na dystansie do 100 kilometrów.

W Paryżu zaprezentowano także elementy W2MPIR w wersji bezzałogowego systemu powietrznego FlyEye oraz amunicji krążącej Warmate 1. W skład systemu rozpoznawczo-uderzeniowego produkcji GRUPY WB mogą też wchodzić większe bezzałogowce z rodziny FT-5 oraz wyposażona w silniejsze głowice bojowe amunicja krążąca Warmate 5 i 20, a także zaawansowane BSP-U.

GRUPA WB pokazała na Eurosatory radiostacje wojskowe: doręczne 3501, osobiste R35010, najnowsze definiowalne programowo COMP@N w tym z adapterem pojazdowym. GRUPA WB jest największym w Polsce producentem łączności taktycznej, stanowiącej postawę komunikacji w Wojskach Rakietowych i Artylerii oraz pododdziałach innych rodzajów wojsk.

GRUPA WB dysponuje całkowicie własnymi rozwiązaniami w dziedzinie sztucznej inteligencji rozwijanej w ramach systemu EYEQ. Wspomagają one analizę danych z sensorów systemów bezzałogowych i pojazdowych, zwiększając świadomość sytuacyjną operatorów i załóg, skracając czas reakcji w czasie zagrożenia. System EYEQ występuje w odmianach dla platform powietrznych i lądowych.


GRUPA WB jest zatrudniającym ponad dwa tysiące pracowników, polskim producentem nowoczesnych rozwiązań technicznych. Podmiot, którego udziałowcem jest Polski Fundusz Rozwoju, działa globalnie na rynku systemów łączności, zarządzania kryzysowego, bezpieczeństwa publicznego, transportu, energoelektroniki i obronności. Jest jednym z największych na świecie producentów systemów bezzałogowych.

SourceGrupa WB

Więcej artykułów

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz komentarz!
Wpisz imię

Najnowsze artykuły