fbpx

"Każdy rząd pozbawiony krytyki jest skazany na popełnianie błędów"

27.6 C
Warszawa
środa, 17 lipca, 2024

"Każdy rząd pozbawiony krytyki jest skazany na popełnianie błędów"

Kluczowe porozumienie Grupy WB podpisane w Paryżu

Podczas paryskich targów Eurosatory GRUPA WB podpisała porozumienie ze spółkami Thales Group w zakresie poszerzenia pakietu uzbrojenia zdalnie sterowanych systemów wieżowych ZMU-03/05 wyposażonych w karabiny maszynowe. Dzięki współpracy polsko-belgijskiej, ZMU-03/05 uzyskają możliwość zintegrowania z wyrzutniami pocisków rakietowych, także w wersji kierowanej.

Warto przeczytać

ZMU to rodzina opracowanych przez AREX zdalnie sterowanych systemów wieżowych z uzbrojeniem kalibru od 5,56 do 40 mm. Charakterystyczną cechę polskiego rozwiązania stanowi jego modułowa konstrukcja. Ułatwia to serwisowanie, przeprowadzanie doraźnych napraw oraz modernizacji. Bezzałogowe wieże posiadają na wyposażeniu uzbrojenie w karabiny i granatniki maszynowe oraz armaty automatyczne.

Zdalnie sterowane systemy wieżowe GRUPY WB wyróżniają się niską masą, pozwalającą na użycie ZMU także na lekkich pojazdach, w tym kołowych i gąsienicowych platformach robotycznych. Bezzałogowe wieże gdyńskiej spółki AREX, wyposażone zostały w podwójne, autonomiczne układy stabilizacji, zarówno uzbrojenia, jak i głowic obserwacyjnych.

Podpisane w Paryżu 18 czerwca, podczas największych w Europie targów przemysłu obronnego porozumienie pomiędzy spółkami AREX i WB Electronics, wchodzącymi w skład GRUPY WB z firmami Thales Belgium i Thales Polska (część Thales Group), dotyczy rozszerzenia pakietu uzbrojenia bezzałogowych lekkich wież ZMU-03/05.

Dzięki zawartej umowie GRUPY WB z Thales Group otwierają się nowe możliwości umożliwiające integrację zestawów wieżowych z wyrzutniami kierowanych i niekierowanych pocisków rakietowych, co wzmocni siłę rażenia polskiej produkcji systemów wieżowych. Takie uzbrojenie zdalnie sterowanych ZMU-03/05, pozwoli na skuteczne zwalczanie szerszego spektrum celów lądowych, morskich i powietrznych na większych niż dotychczas dystansach.

Przeczytaj także:

Polskie bezzałogowe wieże wyposażone w kierowane pociski kalibru 70 mm z nowoczesnymi głowicami bojowymi, opracowanymi przez Thales Belgium, będą przydatne w zwalczaniu powietrznych systemów bezzałogowych, operujących na wysokości do 2,5 tysiąca metrów z odległości nawet kilku kilometrów.


GRUPA WB jest zatrudniającym ponad dwa tysiące pracowników polskim producentem nowoczesnych rozwiązań technicznych. Podmiot, którego udziałowcem jest Polski Fundusz Rozwoju, działa globalnie na rynku systemów łączności, zarządzania kryzysowego, bezpieczeństwa publicznego, transportu, energoelektroniki i obronności. Jest jednym z największych na świecie producentów systemów bezzałogowych.

SourceGrupa WB

Więcej artykułów

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz komentarz!
Wpisz imię

Najnowsze artykuły