fbpx

"Każdy rząd pozbawiony krytyki jest skazany na popełnianie błędów"

27.6 C
Warszawa
środa, 17 lipca, 2024

"Każdy rząd pozbawiony krytyki jest skazany na popełnianie błędów"

Odpowiednia edukacja kluczem do bezpieczeństwa Izraela

Izrael potrzebuje edukacji opartej na kompetencjach. O tym mówił podczas dorocznej konferencji „The Jerusalem Post” prof. Ami Moyal. Przemawiając w Nowym Jorku, podkreślił, że gospodarka i bezpieczeństwo Izraela opiera się na kultywowaniu wykwalifikowanego kapitału ludzkiego.

Warto przeczytać

Profesor Ami Moyal, prezes „Afeka” Tel Aviv Academic College of Engineering, przemawiając podczas „The Jerusalem Post Annual Conference 2024” w Nowym Jorku, stwierdził, że obowiązkiem Izraela jest pielęgnowanie następnego pokolenia innowatorów, którzy popchną kraj do przodu, zwłaszcza w gospodarce opartej na STEM*.

Zaznaczył, że wychowanie kolejnego pokolenia innowatorów zależy od zapewnienia młodym edukacji opartej na kompetencjach. Oznacza to nauczanie wykraczające poza przekazywanie wiedzy. Trzeba dodatkowo doskonalić podstawowe umiejętności oraz uczyć pracy zespołowej, krytycznego myślenia i kreatywności. Profesor poinformował, że zmiany te zostały już wdrożone w programie edukacyjnym „Afeka” w ostatnich latach. Według niego kluczowe znaczenie ma wspieranie studentów inżynierii. Dodał jednak, że „aby zabezpieczyć przyszłość Izraela w gospodarce opartej na STEM, kraj potrzebuje odpowiedniego krajowego kontinuum edukacyjnego STEM, które wspiera szkolenie wykwalifikowanego kapitału ludzkiego, od przedszkola po przemysł”.

Przeczytaj także:

W tym przypadku „Afeka”, wraz z Economic Social Forum, planuje zainicjować krajowe centrum promocji edukacji i zatrudnienia opartego na kompetencjach. Poszukiwani są więc dodatkowi partnerzy, którzy mają wesprzeć Izrael w kultywowaniu kultury uczenia się przez całe życie. Ma to zapewnić wysokiej jakości kapitał ludzki i utrzymać nowoczesne społeczeństwo.

Skutki wojny

Kiedy 7 października rozpoczęła się wojna Hamasu z Izraelem, ponad 1400 studentów, 42 proc. studentów „Afeki”, zostało powołanych do wojska. Z tego powodu szkoły wyższe rozpoczęły rok akademicki trzy miesiące później niż zwykle. Moyal zauważył, że w związku z tym jego uczelnia stworzyła unikalny pakiet edukacyjny, aby umożliwić studentom ukończenie studiów na czas. „Celem jest, aby 100 proc. naszych studentów pomyślnie ukończyło rok akademicki” – powiedział. To pozwoli im po ukończeniu studiów zapewnić sobie sukces w izraelskim przemyśle zaawansowanych technologii i pracować dla dobrej przyszłości kraju.


* STEM – akronim, który powstał od pierwszych liter słów w języku angielskim: nauki, technologii, inżynierii i matematyki. Jest to podejście do uczenia się i rozwoju, które integruje te wszystkie obszary.

Więcej artykułów

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz komentarz!
Wpisz imię

Najnowsze artykuły