fbpx

"Każdy rząd pozbawiony krytyki jest skazany na popełnianie błędów"

6.4 C
Warszawa
sobota, 20 kwietnia, 2024

"Każdy rząd pozbawiony krytyki jest skazany na popełnianie błędów"

O nas

Szanowni Państwo,

oddajemy Państwu do dyspozycji nowy portal gospodarczo-społeczny “NOWY ŚWIAT 24”, a także dwutygodnik “NOWY ŚWIAT 24, który będzie się ukazywać w PDF. Będzie on zawierał ekskluzywne materiały oraz stanowić ma podsumowanie najciekawszych informacji portalu.

Chcemy dać możliwość spojrzenia na otaczający nas świat wewnętrzny, jak i zewnętrzny z perspektywy ludzi, którym zależy na: świadomym uczestniczeniu w budowaniu Podmiotowej roli Polski w systemie międzynarodowym, silnej polskiej gospodarce, silnej pozycji polskich przedsiębiorców, uczciwej i sprawiedliwej formie podziału owoców gospodarczego wzrostu.

Uważamy, że mimo wszystkich zmian, które zachodzą na świecie, istnieją wartości uniwersalne, które są obecne i ważne, niezależnie od epoki i czasu, w którym żyjemy. Te wartości to: Uczciwość, Wiara, Wspólnota, Tradycja, Patriotyzm, Solidarność, Przedsiębiorczość, Spolegliwość. Historii świata i państw na przestrzeni dziejów, zawsze towarzyszyły i będą towarzyszyć wydarzenia, które postrzegamy jako momenty przełomowe. Mówimy wtedy, że po nich, świat już nie będzie taki sam. Jednak jak się zastanowimy i spojrzymy na naszą rzeczywistość, każde z tych wielkich, przełomowych zdarzeń historycznych, społecznych, gospodarczych, technologicznych – zmieniało naszą optykę, ale niekoniecznie nasze wartości, które są fundamentem naszej cywilizacji.

Gołębia zastąpił system semaforowy, następnie pojawił się telegraf, potem telefon, następnie pojawiło się radio i telewizja, aż w końcu Internet. Rewolucje przemysłowe i społeczne zmieniały formę współistnienia społecznego tak politycznego, jak i gospodarczego. Kryzysy gospodarcze wpływały na postrzeganie roli mechanizmów rynkowych i w ich efekcie – raz zwracały się w kierunku liberalizmu, to znowu domagały się interwencjonizmu państwowego. Jednak, tak naprawdę zmieniały się narzędzia władzy i formy przekazu, ale nie istota tego, co jest dla nas ważne – czyli wolność i ludzka godność tak w wymiarze ekonomicznym, jak społecznym i politycznym.

Tworząc “NOWY ŚWIAT 24” chcemy dostarczyć Państwu wiedzę oraz informację z kraju i ze świata, a także pokazać szerszy kontekst zachodzących zmian czy inicjatyw gospodarczych i politycznych, lansowanych przez rządy, korporacje, instytucje finansowe i organizacje ponadnarodowe.

Polska nie jest samotną wyspą, jest uczestnikiem gry gospodarczej oraz politycznej i musi być aktywna, uważna, rozsądna. Jej elity muszą kierować się dobrze zdefiniowanym interesem narodowym, a nam obywatelom naszego kraju, świadomość tych procesów musi towarzyszyć w trakcie podejmowania decyzji czy to o charakterze politycznym (uczestnictwo wyborach), czy ekonomicznym (w momencie zakładania firm i decydowania o ekspansji gospodarczej).

Mamy nadzieję, że znajdziecie Państwo na naszych łamach wiadomości, które uznacie za ciekawe, przydatne i interesujące. Chcemy pisać o sprawach ważnych i ważkich dla przedsiębiorców oraz dla wszystkich tych, którzy interesują się otaczającą nas rzeczywistością. Będziemy analizować propozycje oraz decyzje rządzących i przedstawicieli opozycji, organizacji społecznych, które wpływają na naszą rzeczywistość gospodarczą. Podpowiadać rozwiązania i prowadzić konstruktywny dialog z każdym, któremu leży na sercu Silna Polska, zbudowana na zasobności, energii oraz inicjatywie obywateli. Naszym mottem przewodnim jest twierdzenie:

“Każdy rząd pozbawiony krytyki jest skazany na popełnianie błędów”.

Jako krytykę rozumiemy wskazywanie zagrożeń i konsekwencji błędnych decyzji, konstruktywny dialog, odwagę w wyrażaniu swoich uwag i opinii popartych argumentami.

Zapraszamy do zaglądania na naszą stronę, komentowania wydarzeń, zapraszamy też do pisania dla nas. Najlepsze teksty będą publikowane na naszej stronie za zgodą ich autorów.

Translate »