fbpx

"Każdy rząd pozbawiony krytyki jest skazany na popełnianie błędów"

4.7 C
Warszawa
poniedziałek, 4 marca, 2024

"Każdy rząd pozbawiony krytyki jest skazany na popełnianie błędów"

Czechy/ Rząd przedłużył kontrole na granicy ze Słowacją do 3 stycznia 2024 r.

Warto przeczytać

Rząd Czech zatwierdził w środę przedłużenie wyrywkowych kontroli na granicy ze Słowacją. Mają zapobiegać nielegalnej migracji przez terytorium Czech. Według szefa MSW Vita Rakuszana ruch jest odpowiedzią na “domino migracyjne” w Europie Środkowej.

Polska także przedłużyła kontrole na granicy ze Słowacją. Potrwają co najmniej do 3 grudnia – ogłoszono w środę. Słowacja w poniedziałek zdecydowała, że kontrole na granicy z Węgrami skończą się 23 grudnia br.

Według Rakuszana od rozpoczęcia kontroli 4 października br. do poniedziałku policjanci sprawdzili 398 962 osób. Wykryto 1167 nielegalnych migrantów i zatrzymano 56 osób w związku z podejrzeniami przemytu ludzi.

Czechy, które przewodniczą od lipca Grupie Wyszehradzkiej (V4 – Czechy, Słowacja, Polska, Węgry) zainicjowały spotkanie szefów MSW tych krajów, aby omówić termin zakończenia kontroli. Obok polityków z V4 do Segedynu położonego w pobliżu granicy węgiersko-serbskiej, czyli zewnętrznej granicy Unii Europejskiej mają przyjechać szefowie MSW z Niemiec i Austrii.

Z Pragi Piotr Górecki (PAP)

ptg/ adj/

Więcej artykułów

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz komentarz!
Wpisz imię

Najnowsze artykuły