fbpx

"Każdy rząd pozbawiony krytyki jest skazany na popełnianie błędów"

27.6 C
Warszawa
poniedziałek, 22 lipca, 2024

"Każdy rząd pozbawiony krytyki jest skazany na popełnianie błędów"

Czy Marvel nienawidzi chrześcijan?

To, co w rzeczywistości jest niedopuszczalne i niezgodne z nauką Kościoła, zagości w najnowszej produkcji Marvela już w maju. Nightcrawler, ulubiona postać wielu chrześcijańskich fanów komiksów, której wiara była podkreślana jako kluczowy aspekt jej charakteru, udzieli lesbijskiego ślubu – alarmuje serwis The Western Journal.

Warto przeczytać

Członek grupy X-Men, Nightcrawler, którego rządowe nazwisko w uniwersum to Kurt Wagner, jest mutantem. Wygląda jak demon, ale jest też wierzącym mocno katolikiem, a nawet księdzem. Ta fascynująca dychotomia przyciągnęła wielu czytelników do tej postaci po jej debiucie w 1975 r. Religijność Wagnera stanowiła część jego tożsamości i była mocno podkreślana we wcześniejszych produkcjach Marvela. Wystarczy spojrzeć na klip z kultowego już serialu z lat 90. „X-Men: The Animated Series”.

Zmiany postaci, by sprostać lewackim gustom

Głęboka wiara jednej z postaci X-Men stała się dziś solą w oku członków redakcji Marvela. Tworzą ją obecnie skrajnie lewicowi działacze polityczni. A skrajna lewica niczego bardziej nie nienawidzi niż wiary chrześcijańskiej i jej tradycyjnych przekonań moralnych – zwłaszcza tych dotyczących etyki seksualnej. Musiała więc nastąpić zmiana i w maju Nightcrawler połączy dwie lesbijki węzłem małżeńskim.

Jest wiele osób, którym się to nie podoba. Mało kto jednak tak głośno protestował, jak Jon Del Arroz. Pisarz określany jako „główny latynoski głos w science fiction” stwierdził po prostu: „Marvel Comics nienawidzi chrześcijan”.

Później rozwinął swoje myśli w artykule dla „Fandom Pulse”. Napisał: „Najbardziej obraźliwą częścią ujawnionej okładki jest wizerunek Nightcrawlera robiącego sobie kpiny ze ślubu. Nightcrawler jest katolickim księdzem, a zgodnie z Katechizmem Kościoła Katolickiego aktywność seksualna między członkami tej samej płci jest uważana za ciężki grzech przeciwko czystości, a pociąg homoseksualny jest uważany za obiektywnie nieuporządkowany”. I kontynuował: „Dlatego też przeprowadzenie takiej ceremonii jest całkowicie sprzeczne ze ślubami, jakie złożył Nightcrawler jako katolicki ksiądz, obiecując przestrzegać prawa Bożego. Byłoby to więc niezgodne z charakterem tej chrześcijańskiej postaci”.

Ocenił też: „Mimo to wydaje się, że Marvel Comics nigdy nie jest w stanie przedstawić chrześcijańskich postaci ani zapewnić im odpowiedniej reprezentacji, tak jak w przypadku grup o określonym kolorze skóry lub fetyszach seksualnych. Nagabywanie jest dalszą antychrześcijańską bigoterią ze strony Marvel Comics”.

Nie dość, że Nightcrawler udziela ślubu dwóm kobietom, to na dodatek są to jego dwie przybrane matki. Dzieje się tak, gdyż Marvel niedawno zrewidował jego pochodzenie. Zastąpił pierwotnie ustaloną historię, według której mutant miał żeńską matkę i męskiego ojca dość pokręconą historią, w której zmiennokształtna żeńska postać Mystique zmieniła się w mężczyznę, aby zostać jego biologicznym ojcem.

Takie drastyczne zmiany postaci stały się zbyt powszechne w dzisiejszych komiksach.

Zdaniem Del Arroza każda z tych zmian służy temu samemu celowi – daje aktywistom coś, na co mogą wskazać i powiedzieć: „Zobacz, tak jest w materiale źródłowym. [Wstaw losową postać] zawsze był [wstaw losową lewicową postawę lub tożsamość LGBT]. Jeśli masz problem z filmem lub grą przedstawiającą go w ten sposób, to dlatego, że nie jesteś prawdziwym fanem materiału źródłowego”.

Nie tylko X-Men

Kolejnym przykładem jest Black Cat – wieloletnia miłość Spider-Mana w komiksach Marvela – zmieniona w 2021 r. w postać biseksualną. Także w grze wideo „Spider-Man 2” z 2023 r. Ci, którym to nie odpowiadało, zostali wyśmiani w mediach społecznościowych. Zarzucono im, że nie są prawdziwymi fanami komiksów. Podobnych przykładów jest multum.

Media podążają za tym, przejmując beztrosko rolę kibicowania przekształcaniu historii sprzed dziesięcioleci w jawną propagandę. Przykładem jest Screen Rant, serwis rozrywkowy oferujący wiadomości z zakresu telewizji, filmów, gier wideo i teorii filmowych, który pochwalił sposób, w jaki Marvel zmienił Wagnera w hipokrytę. W jednym z komiksów katolik uprawia seks bez ślubu, jednocześnie osądzając innych za nieprzestrzeganie tradycyjnych wartości seksualnych.

Przeczytaj także:

Dopóki nie nadejdzie dzień, kiedy miłośnicy komiksów będą mieć dość takich ideologicznych zmian, prawdopodobnie wiele więcej ich ukochanych postaci Marvela zostanie wypaczonych w celu forsowania określonego zestawu poglądów politycznych.

Więcej artykułów

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz komentarz!
Wpisz imię

Najnowsze artykuły