fbpx

"Każdy rząd pozbawiony krytyki jest skazany na popełnianie błędów"

7.5 C
Warszawa
sobota, 20 kwietnia, 2024

"Każdy rząd pozbawiony krytyki jest skazany na popełnianie błędów"

Nic o nas bez nas, czyli co dalej z Forum Akcyzowym

Nie ustają pytania i wątpliwości co do trybu naboru uczestników Forum Akcyzowego, reprezentatywności zespołów roboczych oraz efektów ich prac. Postanowiliśmy zasięgnąć informacji u jednej z zainteresowanych firm biorących udział w pracach Zespołu d.s. tradycyjnych wyrobów tytoniowych. Warto przypomnieć, że inny z przedstawicieli tzw. Wielkiej Czwórki, a mianowicie PMI wydał oświadczenie o rezygnacji z udziału w pracach Zespołu. Poniżej prezentujemy w całości treść korespondencji otrzymanej od pani Karoliny Bursy-Moczulskiej, która podczas rozmowy telefonicznej informowała, że rejestracji zgłoszenia dokoła osobiście, co okazało się skuteczne i trwało Jej zdaniem sześć sekund.

Warto przeczytać

„Szanowny Panie Redaktorze,

dziękuję za kontakt.

Jestem uczestnikiem grupy roboczej numer 1 w ramach Forum Akcyzowego, poświęconej wyrobom tradycyjnym, czyli papierosom oraz tytoniowi do palenia. 

Zgodnie z zasadami Forum, swój udział zgłosiłam poprzez wypełnienie formularza. Wszelkie pojawiające się w mediach informacje o ataku hakerskim czy użyciu specjalnych narzędzi do rejestracji, należy traktować wyłącznie jako insynuacje, co potwierdziła analiza zgłoszeń przeprowadzona przez Ministerstwo Finansów.

Spotkania grupy są w pełni transparentne, a każdy zainteresowany może się im przysłuchiwać online, poprzez stronę Ministerstwa Finansów. 

Tematy, jakie poruszamy w grupie 1 to m.in. rewizja unijnej Dyrektywy Akcyzowej w obszarze wyrobów tradycyjnych, ale także dyskusja o polskim rynku tytoniowym. Do tej pory odbyły się dwa spotkania grupy. Oba miały charakter organizacyjny, wypracowany został m.in. harmonogram i agenda kolejnych spotkań w okresie lipiec – wrzesień 2021 roku. 

Z wyrazami szacunku, 

Karolina Bursa-Moczulska | Dyrektor ds. Korporacyjnych, Rzecznik prasowy | Dział Korporacyjno-Prawny”

Na 28 lipca zapowiedziano kolejne posiedzenie zespołu w trybie online. Pozostaje zatem poczekać do środy, aby zweryfikować tak komunikat resortu, jak deklaracje tych, którzy szczęśliwie znaleźli się w gronie mogących bezpośrednio wpływać na kształt proponowanych rozwiązań.

Więcej artykułów

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz komentarz!
Wpisz imię