fbpx

"Każdy rząd pozbawiony krytyki jest skazany na popełnianie błędów"

18.2 C
Warszawa
czwartek, 23 maja, 2024

"Każdy rząd pozbawiony krytyki jest skazany na popełnianie błędów"

Dziś (środa, 4 sierpnia) PAP zapowiada:

Warto przeczytać

Kraj

—-

SENAT-POSIEDZENIE 

Dziś Senat rozpoczyna trzydniowe posiedzenie. Zajmie się m.in. specustawą, która da dwa lata na zamianę gruntów Lasów Państwowych w Jaworznie i Stalowej Woli na inne grunty Skarbu Państwa, na których możliwe będzie prowadzenie gospodarki leśnej. Senatorowie wysłuchają też informacji Ministra Zdrowia na temat stanu przygotowań w związku z zagrożeniem pojawienia się czwartej fali pandemii COVID-19 w Polsce. Informacje na bieżąco.

ZDROWIE-NIEDZIELSKI-BIAŁYSTOK

Dziś odbędzie się konferencja prasowa ministra zdrowia Adama Niedzielskiego oraz kierownika Kliniki Chorób Zakaźnych i Hepatologii Roberta Flisiaka. Minister odwiedzi również Uniwersytecki Szpital Kliniczny. Informacje po godz. 13.00

SPORT-GLIŃSKI- MKDNIS

Dziś wiceprezes Rady Ministrów, minister kultury, dziedzictwa narodowego i sportu Piotr Gliński będzie przebywał z wizytą w województwie zachodniopomorskim. Minister odwiedzi m.in. Wałcz. Informacje na bieżąco.

PANDEMIA-KORONAWIRUS

W ciągu dnia informacje w związku z pandemią koronawirusa. Na bieżąco komunikaty: Ministerstwa Zdrowia, Głównego Inspektora Sanitarnego, a także rządu i administracji z całego kraju. Informacje w ciągu dnia.

Zagranica

———

ŚWIAT-EPIDEMIE I ZARAZY

Trwa pandemia koronawirusa SARS-CoV-2, wywołującego groźną dla życia chorobę Covid-19. Według amerykańskiego Uniwersytetu Johnsa Hopkinsa zakażenie koronawirusem stwierdzono dotychczas u ponad 199,14 mln ludzi na świecie, a ponad 4,24 mln zainfekowanych zmarło; wykonano ponad 4,18 mld szczepień przeciw Covid-19. Informacje własne i agencyjne.

ROSJA-SĄDOWNICTWO-OPOZYCJA

Sąd apelacyjny w Moskwie rozpatrzy zgodność z prawem decyzji Moskiewskiego Sądu Miejskiego o uznaniu za ekstremistyczne organizacje założone przez opozycjonistę Aleksieja Nawalnego. Moskiewski Sąd Miejski podjął decyzję w kwietniu i natychmiast weszła ona w życie. Tym samym organizacje Nawalnego otrzymały zakaz rozpowszechniania wszelkich informacji, dokonywania operacji finansowych, organizowania zgromadzeń i uczestniczenia w wyborach. Informacje własne.

WATYKAN-PAPIEŻ-KOŚCIÓŁ RZYMSKOKATOLICKI

Pierwsza po lipcowej przerwie wakacyjnej audiencja generalna papieża Franciszka; odbędzie się w Auli Pawła VI. Informacje własne.(PAP)

SourcePAP

Więcej artykułów

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz komentarz!
Wpisz imię

Najnowsze artykuły