fbpx

"Każdy rząd pozbawiony krytyki jest skazany na popełnianie błędów"

18.2 C
Warszawa
czwartek, 23 maja, 2024

"Każdy rząd pozbawiony krytyki jest skazany na popełnianie błędów"

Wenezuelskie wybory pod unijną obserwacją

Mimo krytyki USA Wysoki Przedstawiciel UE chce wysłać misję obserwacyjną na wybory w Wenezueli – informuje „Gaceta”

Warto przeczytać

Choć Stany Zjednoczone skrytykowały decyzję Josepa Borrella o wysłaniu misji obserwacyjnej ds. wyborów do Wenezueli, Wysoki Przedstawiciel UE ds. polityki zagranicznej nadal uważa, że to najlepszy gwarant uczciwości i praworządności dla tamtejszej opozycji.

„Wiem, że Amerykanie nie są entuzjastycznie nastawieni do tego pomysłu”, przyznał Borrell, „ale musimy podejmować decyzje, biorąc pod uwagę plusy i minusy”.

Wysoki Przedstawiciel stwierdził, że Europejczykom „nie mniej niż Amerykanom zależy na zmianie obecnej sytuacji” w Wenezueli, ale „niektóre rzeczy wydają nam się dobrymi rozwiązaniami przy wprowadzaniu tych zmian, a inne nie”, nie zdradził jednak szczegółów, jakich rzeczy nie należy robić obecnie w Wenezueli.

Borrell uznał, że jeśli cała wenezuelska opozycja stanie do tych wyborów, w tym partie popierające Juana Guaidó, przewodniczącego ostatniego Zgromadzenia Narodowego, które UE uznaje za legalne, to „musimy im towarzyszyć, bo w ten sposób zdobędą większą gwarancję bezpieczeństwa”.

Przekonywał, że nie jest to kwestia legitymizacji reżimu Nicolása Maduro, ale raczej wyników tych wyborów. Wcześniej zaznaczył, że „na pewno nie będzie tak jak w Szwajcarii”, ponieważ Wenezuela „nie jest najbardziej demokratycznym krajem na świecie”.

Sourcegaceta.es

Więcej artykułów

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz komentarz!
Wpisz imię

Najnowsze artykuły