W zakończonych ćwiczeniach armii amerykańskiej Bold Quest 23 oraz m.in. Wojska Polskiego, na zaproszenie Wojsk Rakietowych i Artylerii, uczestniczyła także delegacja GRUPY WB z systemem TOPAZ, wyposażonym w interfejs ASCA. Z uwagi na potwierdzoną elastyczność i sprawną realizację zadań, przedstawiciele GRUPY WB zebrali od organizatorów liczne wyrazy uznania. Ćwiczenia potwierdziły skuteczność implementacji interfejsu ASCA w systemie TOPAZ.
Ćwiczenia Bold Quest 23 o kryptonimie „Island Marauder” odbywały się w bazie amerykańskiej Piechoty Morskiej Camp Pendelton od 25 sierpnia do 22 września 2023 roku. Polski system TOPAZ z interfejsem ASCA był wykorzystywany podczas działań w ramach grupy JFS (Joint Fires Support).
W Bold Quest 23, w grupie JFS uczestniczyło 19 państw, z czego czternaście (w tym Polska) bezpośrednio, a pięć kolejnych w charakterze obserwatorów. Udział w ćwiczeniach pozwolił zweryfikować możliwości osiągnięcia przez TOPAZ gotowości do współpracy z wykorzystaniem interfejsu ASCA.
Udział GRUPY WB w Bold Quest 23 był możliwy na podstawie postanowień umowy ramowej, dotyczącej modyfikacji Zautomatyzowanego Zestawu Kierowania Ogniem (ZZKO) TOPAZ do nowego standardu Zautomatyzowanego Systemu Dowodzenia i Kierowania (ZSDiK) środkami rażenia w ramach połączonego wsparcia ogniowego TOPAZ (+).
W pierwszym rzędzie terminale z zainstalowanym systemem TOPAZ przeszły procedurę sprawdzającą, a następnie zostały dopuszczone do połączenia z BQMN (Bold Quest Mission Network). To amerykańska sieć przeznaczona dla sojuszników, służąca przetwarzaniu informacji o klauzuli SECRET/Releasable.
W ramach ćwiczeń Bold Quest 23 przeprowadzono łącznie trzynaście wątków operacyjnych z użyciem systemu TOPAZ, współpracującego z systemami: norweskim ODIN, niemieckim ADLER III, francuskim ATLAS, szwedzkim THOR i angielskim FC BISA. TOPAZ, za pośrednictwem systemu ODIN i z wykorzystaniem interfejsu ASCA, wykonał z powodzeniem zadania ogniowe na wezwanie z pola walki z polskiego systemu Jaśmin.
GRUPA WB jest zatrudniającym ponad dwa tysiące osób największym polskim producentem zaawansowanych systemów elektroniki wojskowej, w tym systemów bezzałogowych. Udziałowcem GRUPY WB jest Polski Fundusz Rozwoju. Przedsiębiorstwo działa globalnie na rynku systemów łączności, zarządzania kryzysowego, bezpieczeństwa publicznego, transportu, energetyki, elektromobilności i obronności.