fbpx

"Każdy rząd pozbawiony krytyki jest skazany na popełnianie błędów"

18.2 C
Warszawa
czwartek, 23 maja, 2024

"Każdy rząd pozbawiony krytyki jest skazany na popełnianie błędów"

Grupa WB podejmie współpracę z koreańskim partnerem

Na wystawie sprzętu obronnego i lotniczego ADEX 2023, GRUPA WB zaprezentowała swoje zaawansowane rozwiązania. W stolicy Republiki Korei pokazano systemy łączności, zarządzania polem walki, obserwacji i dowodzenia oraz systemy bezzałogowe. Podczas targów, WB Electronics i Hanwha Aerospace zawarły umowę o wielostronnej współpracy.

Warto przeczytać

Seoul ADEX (Aerospace and Defense Exhibition) to największe targi lotnicze i obronne w Azji Północnowschodniej. Stąd obecność GRUPY WB – podmiotu reprezentującego polski przemysł obronny, coraz bardziej zaawansowany w rozwoju i wytwarzaniu całkowicie autorskich rozwiązań obronnych. W tej dziedzinie GRUPA WB należy do ścisłej czołówki, nie tylko w skali kraju. Tym samym zaistniały warunki do budowania równorzędnych, partnerskich relacji z innymi producentami, w ramach których każda ze stron ma coś do zaoferowania.

Na stoisku GRUPY WB w stolicy Republiki Korei zaprezentowano wyznaczającą światowe standardy platformę komunikacji pojazdowej FONET. To jeden z najbardziej rozpowszechnionych systemów tego rodzaju, użytkowany w kilkudziesięciu państwach, w tym przez siły zbrojne Polski i Stanów Zjednoczonych.

W trakcie targów doszło do zawarcia polsko-koreańskiej umowy o współpracy. Dokument podpisali Piotr Wojciechowski, prezes GRUPY WB i spółki dominującej WB Electronics, oraz Chae Hoon, wiceprezes wykonawczy Hanwha Aerospace. Porozumienie obejmuje wielopłaszczyznową, korzystną dla obu stron współpracę w wielu kierunkach i obszarach.

GRUPA WB to przodujący producent zintegrowanych systemów zarządzania polem walki, które w szczególności przeznaczone są dla artylerii. Dlatego na Seoul ADEX zaprezentowano system TOPAZ, używany przez siły zbrojne dwóch państw Sojuszu Północnoatlantyckiego oraz krajów spoza tej organizacji.

Ponadto GRUPA WB pokazała na Seoul ADEX systemy bezzałogowe, sprawdzone w najtrudniejszych warunkach pełnoskalowego konfliktu zbrojnego. FLYEYE to w swojej klasie najbardziej zaawansowany bezzałogowiec obserwacyjny. Jego podstawowe atuty, to: możliwość startu z ręki, wysoka przeżywalność na polu walki, zdolność do działania w środowisku pozbawionym sygnału nawigacji satelitarnej i małe obciążenie logistyczne obsługujących go żołnierzy. Zestaw może być transportowany w zaledwie dwóch plecakach.

GRUPA WB zaprezentowała również w koreańskiej stolicy amunicję krążącą z rodziny WARMATE. To rozwiązanie, także zostało zweryfikowane z powodzeniem w realiach współczesnego pola walki. System wytwarzany jest w masowej skali w ramach produkcji potokowej. Dotychczas dostarczono odbiorcom kilka tysięcy takich systemów uderzeniowych z wymiennymi głowicami bojowymi. WARMATE charakteryzuje się wysoką precyzją i bardzo dobrymi parametrami lotnymi.

W Korei zadebiutował zintegrowany system obserwacji i dowodzenia U-GATE współdziałający z radiostacją osobistą PERAD. Niskoemisyjne, szerokopasmowe urządzenie zapewnia przekazywanie informacje do U-GATE, na którym zagregowane dane prezentowane są w postaci rzeczywistości rozszerzonej.GRUPA WB jest zatrudniającym ponad dwa tysiące osób polskim producentem zaawansowanych systemów elektronicznych i informatycznych, służących obronności i bezpieczeństwu publicznemu. Udziałowcem GRUPY WB jest Polski Fundusz Rozwoju. Przedsiębiorstwo działa na globalnych rynkach; łączności, zarządzania kryzysowego, bezpieczeństwa publicznego, transportu, energetyki, elektromobilności oraz obronności

SourceGRUPA WB

Więcej artykułów

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz komentarz!
Wpisz imię