fbpx

"Każdy rząd pozbawiony krytyki jest skazany na popełnianie błędów"

16.2 C
Warszawa
niedziela, 26 maja, 2024

"Każdy rząd pozbawiony krytyki jest skazany na popełnianie błędów"

Dania nie chce azylantów

Brak osób ubiegających się o azyl to idealna sytuacja – twierdzi duński minister ds. imigracji – jak donosi Breitbart

Warto przeczytać

Mattias Tesfaye, pełniący obowiązki ministra ds. integracji w duńskim rządzie, uważa, że obecnie istniejący system udzielania azylu imigrantom jest niemoralny. Równocześnie daje do zrozumienia, że brak azylantów byłby najlepszym rozwiązaniem.

Należący do socjaldemokratów minister, choć sam pochodzi ze środowisk migracyjnych, sądzi, że znacznie lepszym pomysłem jest rozpatrywanie wniosków o azyl bezpośrednio w krajach afrykańskich, nie zaś w samej Danii. Jego zdaniem obecny europejski system azylowy jest trudny do obrony zarówno na poziomie moralnym, jak i politycznym.

Jak stwierdził w wywiadzie dla szwedzkiego portalu internetowego Bulletin – „System azylowy jest wykorzystywany do migracji na skalę, która jest problemem dla spójności Danii. Dlatego kontrola imigracji azylowej jest niezbędna”.

Inne zalety takiego rozwiązania, jakie dostrzega Tesfaye, to znacznie zmniejszenie wydatków związanych z prawnikami, zakwaterowaniem, tłumaczami, a także repatriacją dla osób, których wniosek został odrzucony.

Minister podaje własny przykład, argumentując, że dzięki państwu opiekuńczemu zyskał wykształcenie i wyszedł z biedy. Uważa jednak, że może nastąpić rozbicie społeczeństwa duńskiego w wyniku pojawienia się zbyt dużej liczby imigrantów. Tesfaye dostrzega też korelację pomiędzy masową migracją a przestępczością. Jego zdaniem wiąże się to z faktem, że imigranci często nie integrują się społecznie. Minister zauważa, że odkąd rząd duński prowadzi bardziej zrównoważoną politykę migracyjną, to przestępczość oraz liczba członków gangów spadła.

Podobne zdanie wyraża liderka socjaldemokratów i premier Danii Mette Frederiksen, która również dąży do sytuacji, w której nie będzie osób ubiegających się o azyl. Jak podsumowała tę ewentualność pani premier: „Nie jesteśmy w stanie obiecać zerowej liczby azylantów, jednak będziemy dążyć do nowego systemu azylowego oraz zrobimy, co w naszej mocy, aby go wprowadzić”.

Więcej artykułów

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz komentarz!
Wpisz imię

Najnowsze artykuły