fbpx

"Każdy rząd pozbawiony krytyki jest skazany na popełnianie błędów"

19 C
Warszawa
wtorek, 18 czerwca, 2024

"Każdy rząd pozbawiony krytyki jest skazany na popełnianie błędów"

Dziś (poniedziałek, 20 września) PAP zapowiada:

Warto przeczytać

Kraj

—-

EUROPEJSKI–KONGRES-GOSPODARCZY-GOSPODARKA

W Katowicach rozpocznie się dziś 13. edycja Europejskiego Kongresu Gospodarczego. Wśród wiodących tematów trzydniowego wydarzenia będą: odbudowa europejskiej gospodarki po kryzysie wywołanym pandemią COVID-19, zielona transformacja, nowe technologie, wyzwania cyfryzacji oraz rozwiązania proponowane w programie Polski Ład. W katowickim Międzynarodowym Centrum Kongresowym zaplanowano ponad sto paneli dyskusyjnych, które będą również transmitowane w internecie; część panelistów będzie uczestniczyć w debatach online. Informacje na bieżąco.

KOŚCIÓŁ–RELIGIE I WIERZENIA 

Dziś odbędzie się ingres nowego biskupa legnickiego Andrzeja Siemieniewskiego do katedry legnickiej pw. Świętych Apostołów Piotra i Pawła. Uroczystości z udziałem nuncjusza apostolskiego w Polsce abp. Salvatore Pennacchio rozpoczną się o godz. 11.30 procesją liturgiczną do katedry z budynku domu parafialnego parafii katedralnej. Informacje na bieżąco.

MI-BUDA-TRANSPORT

Dziś odbędzie się briefing prasowy nt. “Powitanie w Polsce pociągu “Connecting Europe Express”, z udziałem m.in. Sekretarz Stanu w Ministerstwie Infrastruktury, Andrzeja Bittela oraz Sekretarza Stanu w Ministerstwie Funduszy i Polityki Regionalnej, Waldemara Budy. Informacje na bieżąco. 

KURTYKA-OCHRONA ŚRODOWISKA

Dziś w Bogatyni odbędzie się otwarcie punktu konsultacyjno-informacyjnego programu “Czyste Powietrze” z udziałem ministra klimatu i środowiska Michała Kurtyki. Informacje na bieżąco. 

MRIPS-MALĄG 

Dziś minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg weźmie udział w otwarciu Centrum Usług Społecznych oraz odwiedzi Dom Senior+ oraz Żłobek w Kozienicach. Informacje na bieżąco.

MEIN–CZARNEK

Dziś minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek weźmie udział w uroczystości pasowania na ucznia pierwszoklasistów Szkoły Podstawowej w Leścach. Informacje na bieżąco. 

MEIN-CZARNEK

Dziś Minister Edukacji Nauki Przemysław Czarnek weźmie udział w uroczystym otwarciu pierwszej Strefy Odkrywania, Wyobraźni i Aktywności-SOWA. Informacje na bieżąco. 

MEIN-CZARNEK

Dziś minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek w złoży wizytę w szkołach w Tomaszowie Mazowieckim. Informacje na bieżąco. 

MI-ADAMCZYK

Dziś odbędzie się konferencja prasowa z udziałem ministra infrastruktury Andrzeja Adamczyka, której tematem będą konsultacje aktualizacji Planów Zarządzania Ryzykiem Powodziowym oraz wnioski i działania dotyczące zlewni Prądnika. Informacje na bieżąco.

PANDEMIA-KORONAWIRUS

W ciągu dnia informacje w związku z pandemią koronawirusa. Na bieżąco komunikaty: Ministerstwa Zdrowia, Głównego Inspektora Sanitarnego, a także rządu i administracji z całego kraju. Informacje na bieżąco.

Zagranica

———

KANADA-WYBORY-PARLAMENT

Przedterminowe wybory parlamentarne w Kanadzie. Premier Justin Trudeau, który stoi na czele rządu mniejszościowego wspierającego się na partiach opozycyjnych przy uchwalaniu ustaw, zwołał przedterminowe wybory, gdyż chce uzyskać od wyborców poparcie dla swego planu naprawczego. Informacje własne i agencyjne.

ROSJA-WYBORY-PARLAMENT

Sytuacja po zakończonych w niedzielę wyborach do niższej izby parlamentu, Dumy Państwowej. Przed wyborami zostali z nich wyeliminowani kandydaci związani z Aleksiejem Nawalnym, a struktury opozycjonisty zostały uznane za organizacje ekstremistyczne. Informacje własne.

UKRAINA-NATO-RAPID TRIDENT

Rozpoczęcie manewrów Rapid Trident 2021 w obwodzie lwowskim z udziałem 6 tys. żołnierzy z 15 krajów, w tym Ukrainy, USA i innych państw NATO (do 1 października). Informacje własne.

ŚWIAT-EPIDEMIE I ZARAZY

Trwa pandemia koronawirusa SARS-CoV-2, wywołującego groźną dla życia chorobę Covid-19. Według amerykańskiego Uniwersytetu Johnsa Hopkinsa zakażenie koronawirusem stwierdzono dotychczas u ponad 228,3 mln ludzi na świecie, a ponad 4,68 mln zainfekowanych zmarło; wykonano ponad 5,9 mld szczepień przeciw Covid-19. Informacje własne i agencyjne.

Więcej artykułów

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz komentarz!
Wpisz imię

Najnowsze artykuły