fbpx

"Każdy rząd pozbawiony krytyki jest skazany na popełnianie błędów"

8.2 C
Warszawa
poniedziałek, 15 kwietnia, 2024

"Każdy rząd pozbawiony krytyki jest skazany na popełnianie błędów"

Strefa Gazy/ 12 Palestyńczyków utonęło, próbując dostać się do zrzutu pomocy humanitarnej

Warto przeczytać

Co najmniej 12 Palestyńczyków utopiło się w poniedziałek w pobliżu miejscowości Beit Lahia u brzegu Strefy Gazy, próbując dotrzeć do zrzutu pomocy humanitarnej, który spadł do morza – poinformowała we wtorek CNN.

Świadek wypadku Abu Mohammad przekazał stacji telewizyjnej CNN, że zrzut pomocy humanitarnej wylądował prawie kilometr od linii brzegu.

“Był silny prąd i wszystkie spadochrony wpadły do morza. Ludzie chcą jeść i są głodni” – mówił Muhammad. Dodał też, że “nie udało mi się niczego uzyskać. Młodzi są w stanie biegać i złapać zrzuty, ale dla nas jest to o wiele trudniejsze”.

W rezultacie wojny pomiędzy Izraelem a palestyńską organizacją terrorystyczną Hamas w Strefie Gazy panuje kryzys humanitarny i głód na wielką skalę. Wojna rozpoczęła się po tym, jak Hamas zaatakował południe Izraela, zabijając 1200 osób i porywając 250.

Organizacje pozarządowe Oxfam i Human Rights Watch ostrzegły Izrael, “że używa głodu jako broni, co jest zbrodnią wojenną”. Tymczasem władze Izraela podkreślają, że “nie ma ograniczeń” dla transportów pomocy humanitarnej do Strefy Gazy. Jak podaje CNN, dokładne inspekcje przeprowadzane przez stronę izraelską oznaczają, że bardzo mała liczba transportów może wjechać do Strefy Gazy.(PAP)

awm/ mms/

Więcej artykułów

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz komentarz!
Wpisz imię

Najnowsze artykuły