fbpx

"Każdy rząd pozbawiony krytyki jest skazany na popełnianie błędów"

8.2 C
Warszawa
poniedziałek, 15 kwietnia, 2024

"Każdy rząd pozbawiony krytyki jest skazany na popełnianie błędów"

Turcja/ Erdogan: Izrael to “rozpieszczone i bezkarne dziecko Zachodu”

Warto przeczytać

Prezydent Turcji Recep Tayyip Erdogan zaapelował w środę o zwiększenie presji na Izrael, który określił jako “rozpieszczone i bezkarne dziecko Zachodu” – pisze portal Daily Sabah.

“Musi być zwiększony nacisk na Izrael, rozpieszczone i bezkarne dziecko Zachodu, by podporządkował się tej decyzji” – powiedział Erdogan, odnosząc się do rezolucji Rady Bezpieczeństwa ONZ w sprawie zawieszenia broni w Strefie Gazy.

Zapowiedział też, że Turcja “wykona swoją część zadania”, by decyzja RB ONZ została zrealizowana. Dodał, że Ankara podejmie “wszelkie starania” na rzecz pokoju w Gazie.

Rada Bezpieczeństwa ONZ w poniedziałek przyjęła rezolucję wzywającą do natychmiastowego zawieszeniu broni w Strefie Gazy i bezwarunkowego uwolnienia wszystkich zakładników. To pierwsza taka rezolucja od rozpoczęcia wojny Izraela z Hamasem w październiku ub.r.

USA wstrzymały się od głosu, po raz pierwszy nie wetując rezolucji dotyczącej natychmiastowego wstrzymania walk. Izrael skrytykował dokument, podkreślając, że nie uzależnia on zawieszenia ognia od wypuszczenia izraelskich zakładników porwanych przez terrorystów 7 października.

W środę premier Izraela powiedział, że międzynarodowa presja na państwo żydowskie “nie zadziała” i Hamas nie powinien na to liczyć. Jak komentuje AP, Benjamin Netanjahu odniósł się w ten sposób do decyzji USA. (PAP)

ndz/ adj/

arch.

Więcej artykułów

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz komentarz!
Wpisz imię

Najnowsze artykuły