fbpx

"Każdy rząd pozbawiony krytyki jest skazany na popełnianie błędów"

18.2 C
Warszawa
czwartek, 23 maja, 2024

"Każdy rząd pozbawiony krytyki jest skazany na popełnianie błędów"

W Hiszpanii nie ma zgody na afirmację Stalina

VOX potępia partię, która powiesiła na ratuszu w Walencji flagę z obliczem Stalina – donosi „La Gaceta”

Warto przeczytać

Zawieszenie 23 sierpnia na głównym balkonie konsystorza Walencji banneru z wizerunkiem Stalina VOX uznała za niedopuszczalne. Zgłosiła więc odpowiedzialną za ten akt Partię Marksistowsko-Leninowską (Komunistyczna Rekonstrukcja) do prokuratury.

Hiszpańska partia narodowo-konserwatywna uważa wywieszenie w Urzędzie Miasta Walencji flagi upamiętniającej zbrodniczego przywódcę ZSRR za „przestępstwo nieposłuszeństwa i gloryfikacji”. Według przewodniczącego VOX Valencia José Maríi Llanosa jest to wyraz „braku szacunku dla tych, którzy byli ofiarami jednego z największych ludobójstw w historii, co jest sprzeczne zarówno z ustawodawstwem państwowym, jak i europejskim”. Llanos przypomniał też, że „Sąd Najwyższy orzekł o niemożności używania, nawet sporadycznie, nieoficjalnych flag na zewnątrz budynków oraz w przestrzeni publicznej”. Stalina nazwał zaś ludobójcą, przez którego „urojenia” zginęły miliony niewinnych ludzi. Czyn Partii Marksistowsko-Leninowskiej uznał za obrażający ich pamięć.

Także Pepe Gosálbez, zastępca sekretarza prawnego VOX Valencia i rzecznik tej formacji w Radzie Miejskiej stolicy Walencji, stwierdził, że umieszczenie wizerunku Stalina w tym dniu było nieprzypadkowe. „23 sierpnia przypada Europejski Dzień Pamięci Ofiar Stalinizmu i Nazizmu, co czyni ten akt jeszcze bardziej poważnym, jeśli to możliwe” – powiedział.

Najgorsze jest według radnego jednak to, że władze Walencji,a w szczególności jej burmistrz Joan Ribó: „nie tylko nie zrobiły najmniejszej rzeczy, aby zapobiec takiemu okrucieństwu, ale nie udzieliły najmniejszego wyjaśnienia, ani oczywiście nie potępiły tych wydarzeń”.

Sourcegaceta.es

Więcej artykułów

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz komentarz!
Wpisz imię

Najnowsze artykuły