fbpx

"Każdy rząd pozbawiony krytyki jest skazany na popełnianie błędów"

18.2 C
Warszawa
czwartek, 23 maja, 2024

"Każdy rząd pozbawiony krytyki jest skazany na popełnianie błędów"

Hiszpańskie lewactwo szarga pamięć pomordowanych zakonnic

Lewicowy polityk pozwany o podżeganie do nienawiści i przemocy – donosi „Hispanidad”.

Warto przeczytać

Dziś dozwolone jest wszystko, gdy chodzi o chrześcijan – stwierdziła Apolonia Castellanos, gdy jeden z kandydatów Podemos napisał, że „więcej zakonnic powinno było zostać zabitych” podczas wojny domowej. Czy takie słowa nie są przestępstwem z nienawiści?

„Podczas wojny domowej powinno zostać zabitych więcej zakonnic” – napisał David Roig, jeden z kandydatów lewicowej partii Podemos. Hiszpańskie Stowarzyszenie Prawników Chrześcijańskich złożyło na niego skargę po zamieszczeniu przez niego komentarza na Facebooku. Roig po opublikowaniu wiadomości, której nagłówek brzmiał „7000 róż zabitych podczas republikańskich represji, o których PSOE nie pamięta”, napisał „Tylko 7000? Jaka szkoda. Powinno być ich więcej”.

Prawnicy chrześcijańscy pozwali go o przestępstwo podżegania do nienawiści i przemocy (art. 510 kodeksu karnego), ale ich skarga została oddalona przez sąd. Teraz prawnicy odwołują się od takiej decyzji wymiaru sprawiedliwości. 

Skargę po niekorzystnym raporcie Prokuratury złożył Sąd Śledczy nr 4 w Moncada. Chrześcijańscy Prawnicy także złożą skargę do Consejo General del Poder Judicial (CGPJ) na prokuratora, który jest znany z propagowania laickiej ideologii. 

Apolonia Castellanos pełniąca funkcję prezesa Chrześcijańskich Prawników potępiła wpis Roiga. „Jeśli chodzi o chrześcijan, wydaje się, że wszystko jest dozwolone” – mówi. Mamy do czynienia z podwójnymi standardami. Podkreśla, że „w demokracji tego typu ataki muszą być potępione”.

„W każdym razie, czy wpis wspomnianego Davida Roiga nie podpada pod »przestępstwo z nienawiści«, do którego tak chętnie ucieka się lewica, gdy jest to w jej interesie?” – podsumowuje „Hispanidad”.

Więcej artykułów

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz komentarz!
Wpisz imię

Najnowsze artykuły