fbpx

"Każdy rząd pozbawiony krytyki jest skazany na popełnianie błędów"

16.2 C
Warszawa
niedziela, 26 maja, 2024

"Każdy rząd pozbawiony krytyki jest skazany na popełnianie błędów"

Największa prywatyzacja w historii Grecji

Ogromny australijski fundusz oferuje 2,1 mld euro za 49 proc. udziałów w HEDNO — informuje grecki serwis in.gr.

Warto przeczytać

Członek grupy kapitałowej dużego australijskiego funduszu oferuje cenę, która przekracza wszelkie oczekiwania. Jak ogłosiła spółka macierzysta PPC: „najwyższą ofertę złożył Spear WTE Investments Sarl, członek grupy kapitałowej Macquarie Infrastructure and Real Assets Group (MIRA) z propozycją, która wycenia 49 proc. wartości HEDNO na 2,116 mld euro, w tym odpowiedni dług netto, w wysokości 804 mln euro”.

Według PPC „oferta odnosi się do wyceny, która wynosi 151 proc. Bazy Aktywów Regulowanych. Ostateczna decyzja o transakcji zostanie podjęta przez właściwe organy korporacyjne PPC SA”.

Jak podają źródła, wraz z otwarciem ofert finansowych na 49 proc. udziałów w HEDNO, proces przetargowy został pomyślnie zakończony. Jak czytamy w serwisie „Mówi się, że jest to największa prywatyzacja, jaka miała miejsce w Grecji, ponieważ jej oferta jest największą, jaka kiedykolwiek została złożona. Warto zauważyć, że proces został zakończony w ciągu 8 miesięcy, bez żadnych problemów i opóźnień”.

Źródła PPC podają, że od samego początku przetargu było duże międzynarodowe zainteresowanie ze strony dziewięciu inwestorów, co doprowadziło do złożenia wiążących ofert przez czterech gigantów inwestycyjnych z łącznym zarządzanym kapitałem w wysokości 1 biliona euro.

Dyrektorzy spółki podkreślają, że oferta wynosiła 2,1 mld euro za 49 proc. wartości HEDNO, w tym odpowiadający jej (proporcjonalny) dług netto w wysokości 0,8 mld euro i odnosi się do wyceny, która stanowi 151 proc. Regulowanej Bazy Aktywów.

Sourcewww.in.gr

Więcej artykułów

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz komentarz!
Wpisz imię

Najnowsze artykuły