fbpx

"Każdy rząd pozbawiony krytyki jest skazany na popełnianie błędów"

19 C
Warszawa
wtorek, 18 czerwca, 2024

"Każdy rząd pozbawiony krytyki jest skazany na popełnianie błędów"

Watykan/ Na prośbę lekarzy papież odwołał swoją podróż do Dubaju na konferencję klimatyczną

Warto przeczytać

Na prośbę lekarzy papież Franciszek odwołał swoją podróż do Dubaju na konferencję klimatyczną ONZ w dniach 1-3 grudnia – poinformowało biuro prasowe Watykanu we wtorek. Powodem jest stwierdzony w tych dniach stan zapalny dróg oddechowych – wyjaśniono.

Dyrektor biura prasowego Stolicy Apostolskiej Matteo Bruni w komunikacie przekazanym wieczorem dziennikarzom napisał: “Mimo poprawy ogólnego obrazu klinicznego Ojca Świętego w związku ze stanem grypowym i zapaleniem dróg oddechowych, lekarze poprosili papieża, by nie wyruszał w podróż do Dubaju, planowaną na najbliższe dni” z okazji konferencji klimatycznej.

“Papież Franciszek przyjął z wielkim żalem prośbę lekarzy, a zatem podróż jest odwołana” – ogłosił rzecznik Watykanu.

Podkreślił zarazem, że w związku z wolą papieża i Stolicy Apostolskiej, by uczestniczyć w dyskusjach w najbliższych dniach, możliwie najszybciej ustalona zostanie inna forma, w jakiej można będzie ją zrealizować.

Jeszcze w południe we wtorek odbył się briefing w Watykanie, w trakcie którego dyrektor biura prasowego przedstawił szczegóły planowanej papieskiej podróży do Dubaju. Zapowiedział, że Franciszek przeprowadzi około 30 rozmów bilateralnych z szefami państw i rządów oraz przedstawicieli stowarzyszeń.

Środowa audiencja generalna papieża nie została odwołana.

Z Watykanu Sylwia Wysocka(PAP)

sw/ adj/

Więcej artykułów

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz komentarz!
Wpisz imię

Najnowsze artykuły