fbpx

"Każdy rząd pozbawiony krytyki jest skazany na popełnianie błędów"

4.7 C
Warszawa
poniedziałek, 4 marca, 2024

"Każdy rząd pozbawiony krytyki jest skazany na popełnianie błędów"

Francja/ Samolot zatrzymany w związku z podejrzeniem handlu ludźmi odleciał do Indii

Warto przeczytać

Samolot czarterowy, zatrzymany 21 grudnia we Francji z około 300 osobami na pokładzie w związku z podejrzeniem handlu ludźmi, po czterech dniach odleciał do Indii – podała agencja AP. W toku dochodzenia zatrzymano dwie osoby.

Nie wszyscy pasażerowie, którzy przybyli samolotem do Francji, odlecieli w poniedziałek do Indii. Wśród tych, którzy zostali, jest 21-miesięczne dziecko i 11 innych osób niepełnoletnich, które zostały przekazane pod opiekę państwową. Kilka osób poprosiło o azyl we Francji – informuje Associated Press, powołując się na lokalnego urzędnika.

Dwie osoby zostały zatrzymane w związku z podejrzeniem udziału w zorganizowanej grupie przestępczej, pomagającej cudzoziemcom wjechać do kraju lub pozostawać w nim nielegalnie – oznajmiła paryska prokuratura. Nie ujawniono, czy wciąż podejrzewa się, że doszło do handlu ludźmi.

Airbus A340, obsługiwany przez rumuńskie linie czarterowe Legend Airlines i lecący z Dubaju do Nikaragui, stał na małym lotnisku w Vatry w departamencie Marna na północnym wschodzie Francji. Francuska żandarmeria zatrzymała go podczas technicznego międzylądowania we Francji w następstwie – jak informowała paryska prokuratura – „anonimowego zgłoszenia”, że przewozi „prawdopodobne ofiary handlu ludźmi”.

Po zatrzymaniu samolotu AFP podała, powołując się na anonimowe źródła, że indyjscy pasażerowie lecieli do Nikaragui i być może zamierzali podjąć nielegalną próbę przedostania się do Stanów Zjednoczonych lub Kanady.

Agencja AP zaznacza, że według francuskiego prawa policja może zatrzymać obcokrajowców w strefie tranzytowej na cztery dni w związku z dochodzeniem, a specjalny sędzia może przedłużyć ten okres do ośmiu dni. Miejscowi urzędnicy, medycy i wolontariusze zapewnili przetrzymywanym w Vatry łóżka, posiłki i prysznice. (PAP)

anb/ ap/

Więcej artykułów

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz komentarz!
Wpisz imię

Najnowsze artykuły