fbpx

"Każdy rząd pozbawiony krytyki jest skazany na popełnianie błędów"

8 C
Warszawa
sobota, 20 kwietnia, 2024

"Każdy rząd pozbawiony krytyki jest skazany na popełnianie błędów"

Alternatywa dla kontynuowania palenia

Philip Morris International nawołuje do zakazania… papierosów! „El Economista” tłumaczy, dlaczego koncern tytoniowy chce zamknąć branżę w Wielkiej Brytanii.

Warto przeczytać

Niektóre aktywa stały się w ostatnim czasie dość kontrowersyjne. To przede wszystkim paliwa kopalne, ale także tytoń. Są atakowane przez różnego rodzaju organizacje, instytucje, społeczeństwa obywatelskie, a w przypadku tytoniu – nawet z wewnątrz branży. Obierając za cel świat wolny od tytoniu, największa firma tytoniowa na świecie, Philip Morris International, postanowiła do 2030 r. wycofać ze sprzedaży w Wielkiej Brytanii papierosy Marlboro.

Jacek Olczak, dyrektor generalny koncernu Philip Morris, nie poprzestał na wycofaniu papierosów w ciągu najbliższej dekady. Zwrócił się również do rządu Wielkiej Brytanii z propozycją zaliczenia papierosów do tej samej kategorii, do której zaliczono pojazdy spalinowe, oznaczałoby to wprowadzenie państwowego zakazu sprzedaży do 2030 r.

Philip Morris International chce odejść od produkcji szkodliwych dla ludzkiego zdrowia produktów i zająć się produktami związanymi ze zdrowiem i dobrym samopoczuciem. Podjęte w Wielkiej Brytanii kroki są więc próbą zwrócenia powszechnej uwagi na te zmiany. Philip Morris chce także przejąć Vectura Group, wartego miliard euro brytyjskiego producenta inhalatorów medycznych oraz Fertin, producenta gumy nikotynowej, tabletek do żucia i pastylek.

Coraz mniej palaczy

Tymczasem rynek papierosów w Wielkiej Brytanii kurczy się, a liczba palaczy spada. Można to przypisać także kampaniom społecznym prowadzonym w ostatnim czasie na Wyspach Brytyjskich.

Jeszcze w 2018 r. paliło 14,7 proc. Brytyjczyków, w 2019 r. było ich 14,1 proc., czyli prawie 7 mln, licząc jedynie pełnoletnich palaczy (według corocznej ankiety brytyjskiego urzędu statystycznego Office for National Statistics).

Alternatywa dla tych, co nie chcą rzucić

„Rzucenie palenia jest najlepszym rozwiązaniem, ale dla tych, którzy nie chcą rzucić, nauka i technologia pozwalają firmom takim jak nasza oferować najlepszą alternatywę dla kontynuowania palenia” – powiedział Jacek Olczak.  

Więcej artykułów

1 KOMENTARZ

  1. No i trzeba rzucić. Mi w rzuceniu palenia pomogło słuchanie filmów na stronie reset33.pl chociaż właściwie to ma formę kursu bo nie same filmiki są na stronie, ale też zadania do wykonania. Ale rzuciłem skutecznie

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz komentarz!
Wpisz imię