fbpx

"Każdy rząd pozbawiony krytyki jest skazany na popełnianie błędów"

24.8 C
Warszawa
poniedziałek, 22 lipca, 2024

"Każdy rząd pozbawiony krytyki jest skazany na popełnianie błędów"

Czy globalne elity spiskują, aby zniszczyć majątek osobisty Amerykanów?

Dla niektórych „Wielki Reset” jawi się jako szansa na stworzenie nowej, bardziej zrównoważonej gospodarki kapitalistycznej. Dla innych wydaje się zagrożeniem dla ich wolności i sposobem na zdobycie większej władzy przez elity.

Warto przeczytać

W wywiadzie przeprowadzonym przez redaktora naczelnego Breitbart News Alexa Marlowa założyciel Brownstone Research Jeff Brown wypowiada się na temat tej nowej, globalnej polityki i jej konsekwencji dla zwykłych inwestorów. Zarządzana przez niego organizacja oferuje też spersonalizowany „Plan Ochrony przed Wielkim Resetem” gwarantujący inwestorom wszelkie narzędzia niezbędne do ochrony przed destrukcyjnymi siłami rynkowymi nowej ideologii. Czy faktycznie jest się czego obawiać?

Pomysł „Wielkiego Resetu” jest znacznie starszy niż pandemia, która pozwoliła mu szerzej zaistnieć w kręgach politycznych. Samo określenie zaproponował w 2014 roku Klaus Schwab, założyciel i przewodniczący Światowego Forum Ekonomicznego (WEF). Brown uważa jednak, że jest to filozofia rozwijana od tysięcy lat.

Zdaniem szefa Brownstone Research światowe elity od zawsze starają się narzucić reszcie społeczeństwa swoją wolę, sygnalizując, że dzieje się to z korzyścią dla ogółu, choć w rzeczywistości sami są beneficjentami zmian.

Obecna pandemia znacząco przyspieszyła proces globalistycznej kontroli ze strony rządów i korporacji. Brown uważa, że „Wielki Reset” to korporacyjna wersja sygnalizowanych cnót (ang. virtue signaling), będąca działaniem na pokaz i niewiążąca się ze strony deklarujących z poważnymi wyrzeczeniami.

Obecnie firmy prowadzą działania w oparciu o strategię ESG (Environmental, Social responsibility, corporate Governance), która bierze pod uwagę czynniki środowiskowe, socjalne oraz strukturalne przedsiębiorstwa. „Firmy starają się zmieniać wizerunek marki” – stwierdził Brown. „Nawet duże fundusze instytucjonalne na Wall Street próbują pozycjonować się jako dobre, gromadząc biliony dolarów funduszy, inwestujących w firmy zatwierdzone przez ESG, które chętnie decydują się na rebranding, aby mieć dostęp do tego kapitału i inwestorów” – dodał.

Brown nie ma wątpliwości, że chodzi o pieniądze i władzę. Jak zauważa: „Dzięki kontrolom elity są w stanie narzucić i sterować przepływem kapitału do miejsc, które uważają za stosowne, nie zaś tam, gdzie chcieliby podatnicy lub obywatele. Jeśli nadzorujesz przepływ pieniędzy, to oczywiście możesz na tym skorzystać. A dodatkowo jesteś postrzegany jako ktoś, kto działa na rzecz świata i nadaje sprawom odpowiedni kierunek”.

Szef Brownstone Research jest przekonany, że tak naprawdę zwiększy to jednak nierówności i problemy, które są obecnie udziałem światowej społeczności i zastanawia się, w jaki sposób wszystkie szczytne wizje, jakie przedstawia „Wielki Reset”, będą sfinansowane.

„Będą drukować dużo więcej pieniędzy” – przewiduje w wywiadzie. „Co oznacza, że wartość naszych dolarów, euro czy jenów będzie się dewaluować w krótszych okresach”.

Jeff Brown doradza inwestorom, jakie indywidualne działania mogą podejmować, aby chronić się przed nowymi mechanizmami wielkiego biznesu. „Staramy się dawać normalnym ludziom takie same lub większe korzyści niż liderom Wall Street. 

„Jeśli wyprzedzimy inflację, nasz rzeczywisty zwrot z inwestycji będzie większy niż zdolność rządu do dewaluacji waluty” – dodał. „Więc to, co naprawdę staram się przekazać moim subskrybentom, to inwestowanie w sposoby, które mogą dokładnie to zrobić – które mogą powiększać ich aktywa w tempie znacznie szybszym niż inflacja”– konkluduje.

Więcej artykułów

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz komentarz!
Wpisz imię

Najnowsze artykuły