fbpx

"Każdy rząd pozbawiony krytyki jest skazany na popełnianie błędów"

22.6 C
Warszawa
poniedziałek, 17 czerwca, 2024

"Każdy rząd pozbawiony krytyki jest skazany na popełnianie błędów"

Cypr/ MSZ: rząd gotów jest zaoferować gościnę uchodźcom z Górskiego Karabachu

Warto przeczytać

Rząd Cypru gotów jest zaoferować pomoc humanitarną uchodźcom z Górskiego Karabachu, zachowa dla nich otwarty korytarz i zaoferuje im gościnę, jeśli zajdzie taka konieczność – poinformował w piątek cypryjski resort spraw zagranicznych.

“Cypr rozważa, pośród innych rozwiązań, udzielenie gościny pewnej liczbie Ormian”, którzy musieli opuścić swoje domy, jest też gotów do udzielenia natychmiastowej pomocy humanitarnej – napisano w komunikacie MSZ.

Ormianie uciekają z Górskiego Karabachu po ofensywie, jaką 19 września przeprowadziły wojska Azerbejdżanu, zmuszając siły separatystycznej enklawy do złożenia broni. Reuters podaje, że do piątku z Górskiego Karabachu wyjechało ponad trzy czwarte jego mieszańców.

Cypr ma historycznie bliskie związki z Armenią, a tamtejsza mniejszość ormiańska posiada swoją reprezentację w parlamencie. Ormianie od wieków osiedlali się na wyspie, jednak najwięcej uchodźców przybyło tam uciekając przed masowymi czystkami etnicznymi zorganizowanymi przez imperium osmańskie w latach I wojny światowej – pisze agencja Reutera.

W czwartek premier Armenii Nikol Paszynian zaapelował do wspólnoty międzynarodowej o pomoc wobec – jak ocenił – czystek etnicznych w Górskim Karabachu. Brak działań będzie przyzwoleniem na to, co się dzieje – dodał Paszynian

“Jeśli za słowami potępienia ze strony wspólnoty międzynarodowej nie idą odpowiednie decyzje polityczne i prawne, to owo potępienie staje się aktem przyzwolenia na to, co się dzieje” – powiedział szef rządu Armenii. (PAP)

fit/ ap/

Więcej artykułów

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz komentarz!
Wpisz imię

Najnowsze artykuły