fbpx

"Każdy rząd pozbawiony krytyki jest skazany na popełnianie błędów"

19 C
Warszawa
niedziela, 14 lipca, 2024

"Każdy rząd pozbawiony krytyki jest skazany na popełnianie błędów"

USA/ Media: Biden rozmawiał z przywódcą Kataru o wysiłkach na rzecz trwałego zawieszenia broni w Strefie Gazy

Warto przeczytać

Prezydent USA Joe Biden rozmawiał przez telefon z emirem Kataru Tamimem ibn Hamadem Al-Sanim o rozwoju sytuacji w Strefie Gazy i wysiłkach na rzecz osiągnięcia trwałego zawieszenia broni – podała we wtorek katarska agencja prasowa QNA.

Według agencji Biden zadzwonił do Al-Saniego i przedyskutował z nim „najnowsze wydarzenia w Gazie oraz na okupowanych terytoriach palestyńskich”. Rozmowa skupiła się na omówieniu wspólnych wysiłków mediacyjnych, by “uspokoić sytuację i osiągnąć trwałe zawieszenie broni”.

Katar i Egipt odegrały rolę mediatorów w negocjacjach dotyczących zawieszenia broni pod koniec listopada. Wówczas palestyński Hamas uwolnił 110 kobiet, dzieci i obcokrajowców, których 7 października uprowadził z Izraela, w zamian za 240 palestyńskich kobiet i nastolatków wypuszczonych z izraelskich więzień – przypomniała agencja Reutera.

W ubiegłym tygodniu Times of Israel podał, powołując się na wysokiej rangi izraelskiego urzędnika, że władze tego kraju nie prowadziły wówczas negocjacji z Hamasem w sprawie uwolnienia kolejnych zakładników, ale dyskutowały z rządem Kataru o ramach dla ewentualnego porozumienia w tej sprawie. Uważa się, że w niewoli Hamasu w Strefie Gazy wciąż jest 129 zakładników. (PAP)

anb/ kb/

Więcej artykułów

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz komentarz!
Wpisz imię

Najnowsze artykuły