fbpx

"Każdy rząd pozbawiony krytyki jest skazany na popełnianie błędów"

6.1 C
Warszawa
poniedziałek, 4 marca, 2024

"Każdy rząd pozbawiony krytyki jest skazany na popełnianie błędów"

Rosja/ Współpracownicy Nawalnego rozwiesili w kraju billboardy przeciwko Putinowi

Warto przeczytać

Współpracownicy wtrąconego do łagru lidera antykremlowskiej opozycji Aleksieja Nawalnego rozwiesili w kraju billboardy z kodem QR przekierowującym do antyputinowskiej strony internetowej – informuje w czwartek niezależny serwis Meduza.

Zespół Nawalnego opublikował w internecie nagrania, na których widać uliczne bannery z napisem “Rosja. Wszystkiego najlepszego z okazji nowego roku”. Na billboardach były też kody QR, przekierowujące do strony internetowej “Rosja bez Putina”.

Meduza podała, że portal został utworzony przez współpracowników Nawalnego. Za pośrednictwem tej strony chcą prowadzić kampanię.

Według serwisu SOTA w Moskwie i Petersburgu billboardy już ściągnięto. Przedstawicielka agencji zarządzającej reklamą zewnętrzną przekazała, że początkowo kod QR przekierowywał do strony z konkursem noworocznym, a później kod najwidoczniej zmieniono.

Dyrektor Fundacji Walki z Korupcją Iwan Żdanow zapowiedział, że będzie domagał się odszkodowania za zniszczone plakaty.

Nawalny wezwał w czwartek Rosjan, by wzięli udział w wyborach prezydenckich w 2024 roku, ale zagłosowali przeciwko Putinowi, na jakiegokolwiek innego kandydata. Apel ukazał się na blogu internetowym Nawalnego.

“Wybory prezydenckie odbędą się 17 marca 2024 roku. Wzywamy wszystkich, by w tym dniu poszli do urn i zagłosowali przeciwko Władimirowi Putinowi. Można to zrobić głosując na kogokolwiek z innych kandydatów” – głosi oświadczenie. (PAP)

ndz/ mal/

Więcej artykułów

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz komentarz!
Wpisz imię

Najnowsze artykuły