fbpx

"Każdy rząd pozbawiony krytyki jest skazany na popełnianie błędów"

4.7 C
Warszawa
poniedziałek, 4 marca, 2024

"Każdy rząd pozbawiony krytyki jest skazany na popełnianie błędów"

Chiny/ Siły zbrojne Chin i Rosji zapowiadają wzmocnienie „strategicznej koordynacji”

Warto przeczytać

Chińscy i rosyjscy urzędnicy wojskowi spotkali się w Pekinie i zapowiedzieli wzmocnienie „strategicznej koordynacji” pomiędzy siłami zbrojnymi obu krajów – poinformowało w czwartek w komunikacie chińskie ministerstwo obrony.

W oświadczeniu zamieszczonym na stronie internetowej resortu napisano, że obie strony przeprowadziły „dogłębną wymianę opinii na temat międzynarodowej i regionalnej sytuacji bezpieczeństwa oraz relacji pomiędzy siłami zbrojnymi obu państw”.

Rozmowy odbyły się w środę w ramach 22. rundy „strategicznych konsultacji” pomiędzy armiami obu krajów. W chińskim komunikacie nie podano, którzy urzędnicy w nich uczestniczyli.

Chiny i Rosja „będą wspólnie wprowadzały w życie ważny konsensus osiągnięty przez przewodniczącego Xi Jinpinga i prezydenta Putina, będą w dalszym ciągu podnosiły poziom strategicznej koordynacji pomiędzy obiema armiami i czyniły nowy wkład w promowanie regionalnego i globalnego pokoju i stabilności” – napisano.

Również w środę w Pekinie Xi spotkał się z odwiedzającym Chiny premierem Rosji Michaiłem Miszustinem. Podczas spotkania ocenił, że rozwój przyjaznych relacji chińsko-rosyjskich jest „wyborem strategicznym”, podjętym przez oba kraje w oparciu o ich podstawowe interesy – przypomina dziennik “South China Morning Post”.

Komunistyczne władze ChRL nie potępiły rosyjskiej inwazji na Ukrainę i sprzeciwiają się zachodnim sankcjom nakładanym na Moskwę. Od wybuchu wojny władze Chin i Rosji wielokrotnie zapowiadały zacieśnianie współpracy w wielu dziedzinach, w tym militarnej, a oba kraje prowadziły wspólne ćwiczenia wojskowe.(PAP)

anb/ mms/

Więcej artykułów

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz komentarz!
Wpisz imię

Najnowsze artykuły