fbpx

"Każdy rząd pozbawiony krytyki jest skazany na popełnianie błędów"

-1.3 C
Warszawa
wtorek, 28 listopada, 2023

"Każdy rząd pozbawiony krytyki jest skazany na popełnianie błędów"

spot_img

Chińczycy w wieku poborowym migrują do USA

Opublikowany na Twitterze (X) materiał wideo z obozu dla migrantów w Panamie pokazuje, że większość znajdujących się tam osób to mężczyźni z Chin. Młodzi Chińczycy w wieku poborowym napływają do USA z Meksyku – informuje o sprawie serwis American Military News.

Warto przeczytać

spot_img

Materiał wideo nagrany przez Oscara El Blue, niezależnego dziennikarza Real America’s Voice News, pokazuje jego wywiady z dziesiątkami przebywających w obozie w Panamie migrantów. Reporter pyta ich, skąd pochodzą i dokąd zmierzają. Okazało się, że większość z nich to Chińczycy w wieku poborowym. Wszyscy chcieli dostać się do Stanów Zjednoczonych.

Jeden z użytkowników Twittera, który udostępnił ten materiał wideo, zastanawia się: „Kto dał im wizy wyjazdowe z Chin? Jak przelecieli przez ocean do Panamy?”. Część użytkowników serwisu podejrzewa, że napływ chińskich migrantów przez południową granicę to próba infiltracji Ameryki przez Komunistyczną Partię Chin.

Udostępniony przez Blue materiał wideo jest uzupełnieniem jego poprzedniego, opublikowanego w kwietniu nagrania, dokumentującego setki chińskich migrantów podróżujących do południowej granicy.

Wówczas Anthony Rubin, założyciel Muckraker.com, poinformował też Fox News, że grupy chińskich migrantów wyruszają do USA autobusami wiele razy dziennie, a trasa przez Panamę jest przeznaczona dla osób, które „nie mogą bezpośrednio polecieć do USA”.

Rubin twierdził też, że wielu chińskich migrantów leci do krajów Ameryki Południowej, podróżuje przez dżunglę w Kolumbii, przedostaje się do Panamy, a następnie udaje się w kierunku południowej granicy Stanów Zjednoczonych.

Uważa, że zaniepokojenie Amerykanów wzrostem liczby chińskich migrantów w wieku poborowym, chcących się dostać do USA jest jak najbardziej słuszne.

„Albo są to zagraniczni »aktorzy«, którzy przybywają tutaj z nikczemnych powodów, albo są to ludzie, którzy obawiają się jakiejś zemsty ze strony Komunistycznej Partii Chin” – powiedział. „Jeśli to ta druga przyczyna, to co to oznacza? Oznacza to, że ci ludzie będą mieli zobowiązania wobec Komunistycznej Partii Chin, gdy już tu będą” – dodał.

Przeczytaj także:

Rubin uznał sytuację za bardzo niebezpieczną. Stany Zjednoczone nie mogą bowiem wpuszczać do kraju niekontrolowanych fal migrantów bez przestrzegania niezbędnych procedur prawnych.

Więcej artykułów

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz komentarz!
Wpisz imię

Najnowsze artykuły