fbpx

"Każdy rząd pozbawiony krytyki jest skazany na popełnianie błędów"

-2 C
Warszawa
poniedziałek, 4 grudnia, 2023

"Każdy rząd pozbawiony krytyki jest skazany na popełnianie błędów"

spot_img

Philip Morris zainwestuje w Krakowie

Taką informację znajdziemy w tweedzie redaktora naczelnego Pulsu Biznesu Grzegorza Nawackiego. Informacja świeża, ale nie zaskakująca bowiem Philip Morris konsekwentnie wdraża strategię zmierzająca do stopniowego zastępowania tradycyjnych papierosów nowatorskimi produktami tytoniowymi.

Warto przeczytać

W reakcji na dynamiczny wzrost sprzedaży produktów tytoniowych nowej generacji firma zainwestuje z górą miliard złotych w produkcję wkładów z podgrzewanym tytoniem w krakowskich zakładach, których domenę stanowiła dotąd produkcja tradycyjnych papierosów. Jak poinformował we wtorek 12 września prezes spółki Michał Mierzejewski odpowiedzialny za obszar Europy Północno-Wschodniej, Philip Morris International od 1996 roku zainwestował w Polsce łącznie prawie 25,5 mld złotych. Decyzja o zainwestowaniu kolejnego miliarda ma związek ze zmianą profilu produkcji krakowskiej fabryki, która dostosowuje się do zmian zachodzących na rynku wyrobów tytoniowych.

W kolejnych miesiącach, w miarę rozwoju projektu będą ujawniane opinii publicznej kolejne szczegóły, już dzisiaj jednak można uznać za pewne powstanie nowych miejsc pracy. Obecnie Philip Morris jest jedynym w gronie głównych producentów wyrobów tytoniowych, którego strategia przewiduje całkowitą rezygnację z wytwarzania i oferowania do sprzedaży papierosów, na rzecz zastąpienia ich wyrobami w 100 proc. bezdymnymi.

Na pytanie dziennikarzy o kanały dystrybucji nowego produktu, prezes Mierzejewski wyjaśnił, że wyroby krakowskiej fabryki trafią zarówno na rynek polski, jak i rynki zagraniczne. Po raz pierwszy PMI wprowadził urządzenie do podgrzewania tytoniu znane jako Iqos w roku 2016 w Japonii i Włoszech, by już w roku 2017 rozszerzyć dystrybucję o kraje europejskie, a wśród nich w Polsce.

Przeczytaj także:

Zdaniem Michała Mierzejewskiego w perspektywie 10-15 lat tradycyjne papierosy trafią do muzeów. Także za sprawą PMI – globalnego lidera technologii bezdymnych. Było to możliwe za sprawą inwestycji w badania, rozwój technologii i stopniowej komercjalizacji systemów bezdymnych. Także dzięki konsekwentnemu rozwijaniu inwestycji w Polsce. Łączna suma nakładów inwestycyjnych, które firma poczyniła w obszarze badań, wdrożeń, analizy rynku i marketingu promującego wyroby tytoniowe nowej generacji – przekroczyła już 10,5 mld USD. Wybór Krakowa nie był przypadkowy. Jako kraj atrakcyjny inwestycyjnie, ale także duży rynek zbytu, stwarza możliwości uzyskania efektu synergii, zwłaszcza że zmieniające się przyzwyczajenia i preferencje (zwłaszcza młodszej generacji konsumentów), dają realne perspektywy rozwoju sprzedaży nowej gamy wyrobów tytoniowych. Nie bez znaczenia pozostaje redukcja substancji szkodliwych dla zdrowia oraz nieinwazyjny charakter konsumpcji.

SourceRedakcja

Więcej artykułów

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz komentarz!
Wpisz imię

Najnowsze artykuły