fbpx

"Każdy rząd pozbawiony krytyki jest skazany na popełnianie błędów"

4.7 C
Warszawa
poniedziałek, 4 marca, 2024

"Każdy rząd pozbawiony krytyki jest skazany na popełnianie błędów"

Izrael/ Armia przejęła lub zniszczyła w Strefie Gazy 30 tys. ładunków wybuchowych, pocisków i granatników przeciwpancernych

Warto przeczytać

Izraelska armia przejęła lub zniszczyła podczas prowadzonej w Strefie Gazy operacji ok. 30 tys. ładunków wybuchowych, pocisków przeciwczołgowych i granatników przeciwpancernych – poinformował w sobotę rzecznik Sił Obronnych Izraela kontradmirał Daniel Hagari.

Armia poszerza operację przeciw Hamasowi na południu palestyńskiej enklawy. W mieście Gaza żołnierze znaleźli w szkole skład broni, a w nim ładunki wybuchowe, pociski rakietowe oraz “strategiczną broń”, która mogła zostać wykorzystana przeciw izraelskim okrętom wojennym – przekazał Hagari, cytowany przez CNN.

Również w sobotę odpowiedzialne za bezpieczeństwo wewnętrzne i kontrwywiad izraelskie służby Szin Bet podały, że w piątek na południu Strefy Gazy zabity został Hassan Atrasz wysokiej rangi członek Hamasu odpowiedzialny za szmuglowanie z innych krajów broni dla tej organizacji, zarówno do Strefy, jak i – ostatnio – na Zachodni Brzeg – podał portal Times od Israel. (PAP)

fit/ adj/

Więcej artykułów

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz komentarz!
Wpisz imię

Najnowsze artykuły