fbpx

"Każdy rząd pozbawiony krytyki jest skazany na popełnianie błędów"

19.5 C
Warszawa
czwartek, 23 maja, 2024

"Każdy rząd pozbawiony krytyki jest skazany na popełnianie błędów"

UE chwali się przed ONZ w Nowym Jorku postępem we wdrażaniu Agendy 2030

Agenda 2030 to globalistyczny plan, który może przynieść wiele negatywnych skutków: od rujnowania rolników i hodowców w całej Europie po nieregulowaną migrację ludności, fanatyzm klimatyczny czy narzucanie tzw. ideologii gender. W nowojorskiej siedzibie ONZ przedstawiciele Unii Europejskiej przedstawili właśnie pierwszy przegląd postępów we wdrażaniu Agendy 2030 – poinformowała „La Gaceta”.

Warto przeczytać

Przedstawiony przegląd rozpoczyna się podkreśleniem tego, jak mocno i jednoznacznie Unia Europejska zaangażowała się w Agendę 2030 i określone w jej ramach Cele Zrównoważonego Rozwoju. Przedstawiony raport to „przegląd tego, w jaki sposób wewnętrzne i zewnętrzne działania UE” wpływają na realizację przyjętego planu.

Według raportu Komisja Europejska realizuje Agendę 2030 „z perspektywy administracji, włączając cele zrównoważonego rozwoju do wszystkich propozycji i strategii politycznych”. Wspomniano między innymi o Europejskim Zielonym Pakcie – tym samym, przez który wielu producentów musiało zamknąć interes, ponieważ narzucone warunki nie mogły być przyjęte. To w ramach tego paktu opracowano tak kontrowersyjne przepisy, jak ustawa o przywracaniu przyrody.

W raporcie zaznaczono, że zarówno unijne instytucje, jak i krajowe rządy (choć oczywiście nie dotyczy to tych, które uparcie bronią swej suwerenności), a także społeczni partnerzy „odgrywają ważną rolę w osiąganiu celów zrównoważonego rozwoju”. Chodzi o cele, które ONZ przyjęło już w 2015 r. To, co określono jako „zrównoważony rozwój”, wygląda jednak bardziej na „globalne zarządzanie” – zwiększenie państwowej kontroli i ograniczenie jednostkowych wolności, które w jakiś niejasny sposób mają być walką ze „zmianami klimatycznymi”.

Te dobrowolne przeglądy wdrażania Celów Zrównoważonego Rozwoju, których charakter został uzgodniony przez wszystkie strony Agendy, mają stymulować realizację globalistycznego planu poprzez dzielenie się postępami i posunięciami.

Przeczytaj także:

Według Unii Europejskiej takie „dobrowolne przeglądy stanowią podstawę regularnych przeglądów Forum Politycznego Wysokiego Szczebla pod auspicjami Rady Gospodarczej i Społecznej ONZ”, a „wszystkie 27 państw członkowskich UE przedłożyło ONZ dobrowolne przeglądy krajowe”.

Przewodnicząca Komisji Europejskiej Ursula von der Leyen powiedziała ostatnio, że „dobrowolny przegląd UE podkreśla, w jaki sposób włączamy cele zrównoważonego rozwoju do naszej polityki. Nasza determinacja w dążeniu do realizacji celów zrównoważonego rozwoju jest niezachwiana”.

SourceLa Gaceta

Więcej artykułów

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz komentarz!
Wpisz imię

Najnowsze artykuły